Korek ścienny STANDARD 450x300mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KOREX
  • Kod producenta: 123005
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: do 4 dni
  • szt.
  • Cena netto: 4,47 zł / szt. 6,20 zł 5,50 zł / szt.

Korek niewoskowany.

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

 

Wymiary płytek: 450x300x3mm

Pakowanie: 0,135m2/1szt.

Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK

Gęstość objętościowa: 260 - 310 kg/m3

Nasiąkliwość: 2 - 4 %


Korek ścienny STANDARD 450x300mm


Dom to ostoja spokoju i szczęścia. To tu wypoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy czas w gronie najbliższych. Dlatego warto zadbać o to aby każda chwila spędzona w tym wyjątkowym miejscu nie była niczym zakłócona. Hałasy z zewnątrz, dźwięki pochodzące z mieszkania sąsiadów czy odgłosy kroków dobiegające zza ściany nie wpływają dobrze na relaks i wypoczynek. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na wprowadzenie do domu wyjątkowej atmosfery jest Korek ścienny STANDARD 450x300mm.

Korek ścienny stanowi niebanalną ozdobę każdego wnętrza. Bogactwo faktur, wzorów i kolorów produktu pozwala wykorzystać go do aranżacji wszystkich pomieszczeń, zarówno w tradycyjnym jak i nowoczesnym stylu. Dekoracyjny korek ścienny to naturalna i elegancka ozdoba pokoju. Jest to wyjątkowe i praktyczne rozwiązanie, ponieważ korkowe okładziny ścienne poprawiają mikroklimat wnętrza, redukują poziom hałasu wewnątrz mieszkania jak i tego dochodzącego z zewnątrz oraz tłumi drgania i dźwięki uderzeniowe. 

Korek sprawia, że ściany są bardziej ciepłe, zapewnia również doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną, co przekłada się na zwiększenie komfortu użytkowania naszych wnętrz. Od dziś możemy zapomnieć o głośnym sąsiedzie czy ruchliwej ulicy biegnącej za oknami. Surowiec ten doskonale izoluje wnętrza, chroniąc je przed nadmierną utratą ciepła. Dodatkowo ściany korkowe są zawsze przyjemne i ciepłe w dotyku a przy tym trwałe i odporne na zabrudzenia. Jednym słowem korek ścienny to piękno, elegancja, estetyka i funkcjonalność w jednym.


Gdzie można zastosować korek ścienny?


Ściany korkowe sprawdzą się w aranżacji dosłownie każdego pomieszczenia. I nie ma tu żadnej przesady. Szeroki wybór asortymentu pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Korek ścienny, dzięki swym niezwykłym właściwościom można stosować zarówno w salonie jako duża tablica korkowa, kuchni, łazience, jak i w przedpokoju czy korytarzu, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże.

Ściany korkowe znajdą swe zastosowanie nawet w tak wilgotnym i gorącym miejscu jakim jest sauna. Korek ścienny dzięki wyjątkowej budowie komórkowej reguluje mikroklimat we wnętrzach. Po zastosowaniu go na ścianie raz na zawsze zapomnisz o pleśni, grzybie i wilgoci. Produkt doskonale sprawdzi się również w sypialni, gdzie komfort termiczny i akustyczny jest niezwykle ważny. Co więcej okładzina korkowa jest całkowicie antyalergiczna, a co za tym idzie zupełnie bezpieczna dla naszych maluszków. Dlatego bez obaw można go montować w ich pokojach i miejscach zabaw dzieci a dodatkowo jako tablica ogłoszeniowa.

Ozdobny korek na ścianie chroni również powierzchnię przed brudem w miejscach, gdzie ruch jest intensywny, jak atria i korytarze. Korek do wykańczania ścian, jako produkt niezwykle trwały, pozwala cieszyć się walorami estetycznymi i praktycznymi przez długi czas. Liczne zalety korkowej ściany sprawiają, że personalizacja wnętrz nabiera nowego, niepowtarzalnego znaczenia! Płytki można instalować zarówno w suchych pomieszczeniach, takich jak pokój dzienny, sypialnia lub pokój dziecięcy, ale także w wilgotnych miejscach, takich jak kuchnia, łazienka lub sauna. Korek ścienny jest produkowany przy jednoczesnej dbałości o niskie zużycie energii, praktycznie zerową emisję zanieczyszczeń i minimalny wpływ na środowisko naturalne. Wybierając w 100% naturalne produkty z korka, przyczyniasz się do rozwoju odpowiedzialnych, innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, pomagając chronić nasze środowisko naturalne i przyszłe pokolenia.


Korek dekoracyjny na ścianę – czy trudno zachować jego czystość?


Ściany korkowe nie sprawią nam żadnych trudności podczas utrzymania ich w czystości. Powierzchnia korka ściennego jest bowiem zabezpieczana na etapie produkcji warstwą wosku, która chroni go przed wszelkimi zabrudzeniami. Dlatego kurz, tłuszcz czy brud łatwo jest zmyć z jego powierzchni. Wystarczy do sprzątania użyć ciepłej wody z delikatnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Po zamontowaniu korka na ścianę można go od razu użytkować.

Korek ścienny STANDARD 450x300mm nie wymaga już stosowania dodatkowych impregnatów czy lakierowania, co daje sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Jedynie co kilka miesięcy można poddać korek impregnacji za pomocą wosku pszczelego. Dzięki temu odnowimy jego wygląd i dodamy ścianom świeżości. Korek na ścianę jest materiałem niezwykle wytrzymałym i sprężystym dlatego można go wykorzystać jako tablica korkowa. Nie niszczy się i dożywotnio zachowuje swoje niezwykłe właściwości, nawet poddawany intensywnemu, codziennemu użytkowaniu.


Montaż korka ściennego – co warto wiedzieć przed przystąpieniem do pracy?


Korek jest produktem, który zmienia swoje wymiary wraz ze spadkiem wilgotności. Dlatego bardzo ważną sprawą jest aklimatyzowanie płyty korkowej przed przystąpieniem do montażu. Korek bowiem magazynowany i transportowany jest w różnych warunkach, dlatego po dostarczeniu go do domu klienta, zaleca się rozpakowanie produktu i przetrzymywanie przez 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będzie montowany. Wówczas unikniemy powstawania szczelin, które mogą pojawiać się na linii łączenia arkuszy. Z taką sytuacją można się spotkać zwłaszcza zimą, kiedy temperatura na zewnątrz jest niska, a wewnątrz pomieszczeń wysoka. Po odczekaniu wymaganego czasu można przystąpić do montażu korka na ścianach.


Wymiary oferowanych przez nas arkuszy korkowych


Oferowany przez nas korek ścienny posiada grubość 3 mm (korek River i Virgin mają po 25 mm grubości) i niepowtarzalną odmienną strukturę dzięki czemu każdy klient znajdzie produkt odpowiedni do własnych potrzeb. Wymiary dostępnych arkuszy korkowych wynoszą 600 mm x 300 mm i 450 mm x 300 mm w przypadku wzoru Standart. Gęstość objętościowa produktów wynosi 260 – 310 kg/m3. Szeroki wybór kolorów i wzorów korka ściennego daje nieograniczone możliwości jego zastosowania. Produkty o różnorodnej strukturze nadają wnętrzom naturalny i oryginalny charakter, którego nie można stworzyć przy użyciu żadnego innego materiału dekoratorskiego.


Odwiedź nasze strony społecznościowe


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie wahaj się i skorzystaj z naszego czatu internetowego. Możesz również zapytać nas na naszym kanale na Facebooku. Można tam również znaleźć wiele ciekawych informacji o korku.

Nie zapomnij odwiedzić naszego kanału YouTube. Tam regularnie dodajemy wartościowe i interesujące filmy a także wiele ciekawostek z ciągle rozwijającej się i coraz popularniejszej na świecie branży korkowej.

Na koniec sprawdź naszą stronę na Pinterest, aby zobaczyć wspaniałe projekty DIY. Dodajemy najciekawsze rękodzieła korkowe ludzi z całego świata i wiele, wiele innych. Nasze materiały publikujemy również na korku. Na Pinterest można znaleźć informacje, których nie ma w naszej witrynie ani na innych stronach mediów społecznościowych.


Zastosowanie korka: 

 

- dekoracja biura

- ozdoba ścian mieszkania

- jako izolacja termiczna

-dekoracja łazienki,salonu, przedpokoju ,pokoju dziecięcego

-używany w przedszkolach ,szkołach i  instytucjach budżetowych