Korkowa mozaika

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 5381
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • Cena netto: 12,19 zł / szt. 14,99 zł / szt.

Każdy wzór płytki jest unikalny.

 

Korkowa mozaika 300x300x6mm

Korkowa mozaika jest naturalnym materiałem architektonicznym, wykonana z produktu ubocznego, powstałego przy produkcji korków do wina. Krążki korkowe wykonane są ręcznie i ukształtowane w arkusze składające się na mozaikę korkową, łatwą do zainstalowania na podłogach i ścianach.

Mozaikę korkową montuje się przy pomocy tradycyjnej zaprawy klejowej do płytek , wykończonej zaprawą, dostępnej w każdym składzie budowlanym. Po zamontowaniu mozaiki na podłodze, zaleca się użycie lakieru poliuretanowego (lub lakieru do podłóg) w celu wzmocnienia i zabezpieczenia przed zabrudzeniami.

Korek ma wiele zalet: jest ciepły, miękki, ma doskonałą izolacyjność, jest antystatyczny, antybakteryjny  ?? i co najważniejsze jest odnawialnym zasobem, bezpiecznym dla naszej planety i naszego zdrowia.  Mozaika jest łatwa w pielęgnacji, trwała i wytrzymała. Odporna na ciepło i trudno palna.

 

Można ją zastosować w: łazience ? na podłodze i na ścianie; pod prysznicem; w saunach; na jachtach oraz we wszystkich mieszkalnych i użytkowych pomieszczeniach.

Materiał ten nadaje się do zastosowania w wilgotnych pomieszczeniach i umożliwia dużą  odporność na poślizg.

 

Oferujemy mozaikę korkową w naturalnym odcieniu, dzięki czemu można ją pomalować na dowolny kolor za pomocą farby na bazie wody.

 

Mozaikę sprzedajemy w ?kawałkach? 300mmx300mm. Zalecamy zamówić  co najmniej 10-15% więcej towaru.

 

ZRÓB TO SAM! Łatwy montaż za pomocą zwykłego kleju do glazury i płytek. Podłoże powinno być czyste i poziomie. Konieczne jest  usunięcie starych płytek,  starego kleju, słabego betonu, wszelkiego brudu, gruzu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć na klejenie mozaiki korkowej.

 

Sposób montażu:

 1. Stosuje się jednolita warstwę cienkiej zaprawy przy użyciu szpachelki zębowej (3mnm)
 2. Ostrożnie umieść arkusz korka z tworzywem sztucznym (folią ) do góry na kleju ? docisnąć. Arkusze układać obok siebie. Łatwe docinanie nożem. Mozaikę dociskać za pomocą pacy gumowej ? w celu dokładnego połączenia korka z klejem.
 3. Gdy zaprawa klejowa jest już całkowicie wyschnięta, zaczynamy ostrożnie odrywać folię
  z korka.
 4. Wykończyć lakierem poliuretanowym lub innym dowolnym produktem (olej, itp.)

zastosowanie produktu

-podłoga

-ocieplenie

-ozdoba pomieszczenia