Parkiet korkowy Havana

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KOREX
  • Kod producenta: 1136
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 24h
  • m2
  • Cena netto: 91,46 zł / m2 112,50 zł / m2

Parkiet korkowy Havana 600x300x6mm

Parkiet Korkowy 300x600x6mm

 

 

Płytki korkowe Havana

 

Wymiary płytki: 600 x 300 x 6 mm (długość x szerokość x grubość mm)

Parkiet korkowy klejony do wylewki samopoziomującej da nam nie tylko efektowną podłogę, ale także dobrą izolację akustyczną oraz cieplną.

Podłogi korkowe są uniwersalnym materiałem. Doskonale zastąpią płytki ceramiczne, drewnopochodne panele i parkiety. Można je śmiało stosować w kuchni, sypialniach, pokojach dziennych, a także w korytarzu.

Pakowany po 11 szt. w zgrzewce = 1,98m2

Instrukcja montażu parkietu korkowego


   Przed rozpoczęciem układania,  parkiet należy aklimatyzować  w temperaturze pokojowej  przez co najmniej 24 godz. Foliowe opakowania  otworzyć na 24 godz. przed montażem.

Wymagania dotyczące podłoża

Ogólne: Płytki podłogowe  mogą być instalowane wewnątrz pomieszczeń na równych, silnych, płaskich podłożach cementowych lub drewnianych. Podłoże musi być wypoziomowane, całkowicie suche, czyste oraz wolne od wszelkich czynników mogących utrudnić klejenie. Należy stosować gruntówki i masy samopoziomujące właściwe dla danego rodzaju podłoża.
Izolacja przeciwwilgociowa: Niezależnie od wieku podłoża zawsze istnieje ryzyko,
że jest ono zawilgocone. Z tego powodu należy koniecznie upewnić się, że podkład posiada wykonaną prawidłowo izolację przeciwwilgociową. Maksymalny poziom wilgotności w podkładach cementowych nie może przekraczać 2% a podkładach anhydrytowych 0,5% (badane higrometrem CM).

Układanie: Do klejenia należy stosować tylko produkty, które są zaakceptowane, sprawdzone i zalecane przed producenta podłogi. Klej należy stosować zgodnie
z instrukcją dołączoną do opakowania, rozprowadzając go równomiernie cienką warstwą przy użyciu odpowiednich narzędzi. Należy ściśle stosować się do zalecanych czasów schnięcia i klejenia zawartych w instrukcjach na opakowaniach kleju. Instalację  należy rozpocząć od środka pomieszczenia  wzdłuż wyznaczonych wcześniej linii. Polecamy układanie płytek w tzw. "cegiełkę?.

Czyszczenie i konserwacja

Do codziennego czyszczenia należy używać odkurzacza lub wilgotnej ścierki. Okresowo podłogę należy konserwować przy użyciu środków do konserwacji podłóg korkowych. Podłogę myjemy lekko wilgotną szmatką i wycieramy zawsze do sucha.
Konserwacja na mokro jest absolutnie zabroniona. Nie wolno używać żadnych produktów do szorowania.

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Długość: 600mm

Szerokość: 300mm

Grubość: 6mm