Płyta korkowa 805x575x5mm

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 1039961
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • szt.
 • Cena netto: 10,72 zł / szt. 13,19 zł / szt.

Płyta korkowa 805x575x5mm należy do szerokiej gamy korka w płytach dostępnego w naszej ofercie. Wszystkie płyty wykonane są
z korka o wysokiej jakości, o jasnym ziarnie, dzięki czemu cenione są przez producentów galanterii korkowej, a także producentów materiałów obuwniczych. Korek jest także wykorzystywany przy transporcie szkła, zestawów szybowych, w formie przekładek z klejem lub pianką.

Zastosowanie:  Zastosowanie: na ścianę lub podłogę pływającą i klejoną do podłoża. Służy również jako dylatacja podłóg, szczelin, wibroizolacja maszyn przemysłowych. Wykorzystywany do produkcji tablic i gablot.

Właściwości i cechy: Dzięki swojej małej przewodności termicznej korek jest zawsze ciepły w dotyku, bowiem nie przepuszcza ani nie wchłania ciepła naszego ciała .W przeciwieństwie do innych materiałów korek zachowuje swoje właściwości izolacyjne w bardzo szerokim zakresie temperatur. Pod tym względem znacznie przewyższa na przykład styropian, który pod wpływem wysokich temperatur wyparowuje. Na powierzchni korka nie gromadzą się ładunki elektryczne, korek nie elektryzuje się. Dlatego nie przyciąga i nie pochłania kurzu. Nie powoduje alergii, jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wykładziny ścienne
z powodzeniem zatrzymują chód i wilgoć zapobiegając tym samym pojawianiu się pleśni, a jednocześnie mają atrakcyjny wygląd i są produktem ekologicznym.

Sposób użycia: Korek po rozpakowaniu pozostawić na 24 godziny w pomieszczeniu, w którym ma być przyklejany aby się zaaklimatyzował. Podczas przyklejania na ścianę używać tylko klejów specjalnie do tego przeznaczonych. Smarować klejem obie powierzchnie- zarówno korek jak i ścianę (nie zapominając o krawędziach korka). Równomiernie przymocować do ściany. Pozostawić do wyschnięcia.

 
Oprócz płyt korkowych w naszej ofercie znajdują się materiały korkowe, między innymi:

 • rolki o grubości od 1 do 8 mm i wysokości 0,5m, 1m i 1,2m, polecane szczególnie producentom np. tablic korkowych
  i galanterii korkowej,
 • korek w formie płyt o grubości 1 lub 75 mm, służący do izolowania pomieszczeń od uciążliwych odgłosów i hałasu. Płyty izolacyjne o grubości 10 mm zmniejszają natężenie hałasu o około 30 dB.