Płyta korkowa drobnoziarnista 915x610x30mm

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 10630236
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • szt
 • Cena netto: 117,88 zł / szt 165,00 zł 144,99 zł / szt

Płyta korkowa drobnoziarnista 915x610x30mm

Płyta korkowa drobnoziarnista 915 x 610 x30mm

 

Płyty korkowe dostępne w naszym sklepie o wymiarach 915 x 610mm i strukturze drobnoziarnistej z racji swoich szczególnych właściwości znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jako że płyta korkowa charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością, gładkością powierzchni oraz odpornością na działanie wielu rodzajów substancji chemicznych, znajduje zastosowanie przy produkcji między innymi gadżetów reklamowych.

Bardzo łatwo poddaje się nanoszeniu na swoją strukturę grafik przy pomocy różnych metod. Bez względu na to, czy grafika będzie nanoszona metodą sitodruku, czy też zostanie po prostu wygrawerowana na powierzchni płyty, jakość druku zawsze będzie wyglądała przejrzyście. Jako że płyty korkowe zawierają w swej strukturze drobne ziarna korka, łatwo dają się ciąć na mniejsze kawałki nawet za pomocą zwykłego noża do tapet, nie strzępiąc się i nie uszkadzając grafiki.

To jednak niejedyne możliwości zastosowań płyty drobnoziarnistej. W branży mechanicznej płyta korkowa 5mm znajduje zastosowanie na uszczelki ze względu na to, że jest bardzo elastyczna, trwała i odporna na smary i oleje. Poza tym płyty korkowe o tej grubości znakomicie nadają się do montażu na ścianach. Gdzie mogą znaleźć zastosowanie? Na pewno ściana korkowa będzie dobrze prezentować się w salonie albo w pokojach zabaw dla dzieci, zwłaszcza że ściana pokryta korkiem będzie również stanowić pewną ochronę przed uderzeniami i zranieniem. Taka mata korkowa na ścianę stanowi również bardzo ładny, a przy tym zatrzymujący ciepło i chroniący przed hałasem element dekoracyjny.

Tak więc płyty z korka na ścianę posiadają nie tylko walory estetyczne, ale również użytkowe. Jak zamontować płyty korkowe na ścianę? W zależności od potrzeb ściana korkowa wykonywana jest z korka o wymaganej grubości, jednakże do montażu używany jest specjalny klej do korka. Płyty za pomocą kleju dobrze trzymają się podłoża, nie mają tendencji do odklejania się, natomiast ich drobna faktura sprawia, że płyta korkowa na ścianę bardzo dobrze komponuje się z całym pomieszczeniem użytkowym.

Grubsza płyta korkowa, jak na przykład płyta korkowa 20mm z powodzeniem może służyć nie tylko jako płyta korkowa na ścianę, ale również do innych zastosowań domowych. Oprócz wymienionych możliwości zastosowań płyta korkowa o mniejszej grubości, jak choćby płyta korkowa 10mm, może być z powodzeniem zastosowana jako izolacja dźwiękowa w pomieszczeniach tego wymagających. Dobrym przykładem są płyty korkowe izofon, których pojedynczy arkusz korkowy bardzo dobrze absorbuje wszelkie dźwięki, czyniąc pomieszczenie dobrze wytłumione.

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Wymiary płyty: 915 x 610 x30 mm,

 • Wielkość granulatu: 0,2 - 1 mm,

 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,046 W/mK,

 • Gęstość: 250 - 260 kg/m3,

 • Nasiąkliwość: 2-4 %.