Płyta korkowa gruboziarnista 915x610x10mm -najchętniej kupowany towar!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 10630264
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • szt
 • Cena netto: 27,10 zł / szt 38,00 zł 33,33 zł / szt

Płyta korkowa gruboziarnista 915x610x10mm -najchętniej kupowany towar!

Płyta korkowa gruboziarnista 915x610x10mm

Oferta nasza obejmuje płyty korkowe o budowie gruboziarnistej. Korek tego typu znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, jednakże stosowany jest szeroko jako izolacja termiczna i dźwiękowa podczas budowy budynków albo w trakcie wykańczania już istniejących. Korek bardzo dobrze spisuje się jako izolator, a płyta korkowa zamontowana jako izolacja pomiędzy ścianami dodatkowo zatrzymuje ciepło oraz hałas płynący z zewnątrz. Do niedawna stosowano szczeliny powietrzne jako izolatory termiczne, natomiast płyta korkowa wykazuje lepsze właściwości, nawet mając niewielkie wymiary.

W zależności od potrzeb, jakie dyktuje konstrukcja budowlana, płyty korkowe mogą znacznie różnić się od siebie wymiarami. Oferujemy Państwu takie produkty jak płyta korkowa 5mm, płyta korkowa 10mm i płyta korkowa 20mm. Zwrócić uwagę należy na to, że płyta korkowa o grubości  5mm najbardziej sprawdza się jako izolacja ścian od wewnątrz, choć to zależy od wymagań stawianych budynkowi. Jeżeli nie ma możliwości, montuje się płyty od środka, stosując klej do korka. Zalety płynące z takiej formy montażu są wielorakie. Korek na ścianie wygląda niezwykle efektownie, poza tym spełnia swoje przeznaczenie co do właściwego tłumienia hałasów tak z zewnątrz, jak i od środka, jak również zabezpiecza przed różnicami temperatur.

Zarówno ściana korkowa, jak i arkusz korkowy zamontowany do sufitu wyglądają dobrze i czynią pomieszczenie wytłumionym i ciepłym, co ma znaczenie na przykład w studiach nagraniowych. Montując płyty korkowe na ścianę, nie trzeba tworzyć dodatkowych izolacji termicznych z użyciem wełny mineralnej, gdyż już cienka mata korkowa na ścianę zapewnia wyraźny wzrost izolacyjności cieplnej i dźwiękowej.

Dobrą izolacyjność przed hałasem uzyskuje się, montując płyty korkowe izofon. Poza tym, aby uzyskać jak najlepszą izolacyjność, co szczególnie odnosi się do miejsc o wyraźnym natężeniu hałasu, warto zastosować płyty z korka o grubości 20mm. Tak grube płyty z korka na ścianę zapewniają maksymalną izolacyjność i nie ma żadnych przesłanek, aby stosować grubsze.

Oprócz tego wciąż pozostają płytami elastycznymi, zwartymi i odpornymi na kruszenie się. Tak więc ściana korkowa z płyt klejonych do podłoża, jakim jest powierzchnia ściany, spełniają swoją funkcję tłumienia hałasu i utrzymują stałą temperaturę wewnątrz.

W budynkach mieszkalnych spełniają swą funkcję, oddzielając od dźwięków dochodzących z zewnątrz, czyli z ulicy, od sąsiada albo oddzielając pokój dziecięcy. W budynkach o innym przeznaczeniu płyta korkowa na ścianę spełnia nie tylko rolę izolatora, ale także fakturą korka nadaje miejscu, w którym jest zamontowana estetycznego wyglądu.

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Wymiary płyty: 915 x 610 x10mm,

 • Wielkość granulatu: 2-4mm,

 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,047 W/mK,

 • Gęstość: 240 - 260 kg/m3,

 • Nasiąkliwość: 2-4 %.