Gumokorek podkład pod podłogi 1m x 10m x4mm

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 1271
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • rolka
 • Cena netto: 237,40 zł / rolka 350,00 zł 292,00 zł / rolka
 • 10 m2 ( 29,20 zł za 1 m2 )

Gumokorek


1m x 10m x4mm w rolkach pod podłogi pływające, przyklejane, drewniane podłogi lite,
płytki ceramiczne oraz wykładziny elastyczne typu PCV czy linoleum, służący do tłumienia
dźwięków uderzeniowych oraz poprawiający izolację termiczną podłogi.


WŁASNOŚCI AKUSTYCZNE


Tłumienie dźwięków uderzeniowych LW [dB]: 24 - wynik dla podłogi pływającej
(wg. EN ISO 717-2)


WŁASNOŚCI TERMICZNE


Przewodność cieplna [W/mK]: 0,067


WŁASNOŚCI FIZYKO-MECHANICZNE (wg. ASTM F-104)


Skład - ziarno korkowe i granulat
gumy z recyklingu wielkości [mm]: 1-2
Gęstość [kg/mK]:> 600
Wytrzymałość na rozciąganie [kPa]:> 900
Odprężenie elastyczne [%]:>75
Kompresja [%]: 30 - 50Gumokorek podkład pod podłogi 1m x 10m x 4 mm


Gumokorek podkład pod podłogi 1 m x 10 m x 4 mm służy jako materiał uszczelniający. Składa się z naturalnego granulatu korkowego i kauczuku butadienowo-styrenowego (w skrócie SBR). Uszczelki korkowe i gumowe są dość ważną częścią branży, ponieważ ich wyjątkowe właściwości sprawiają, że są doskonałe. Arkusz gumowego korka 4 mm (10 m x 1m) jest ściśliwy i elastyczny, natomiast guma ma wysoką wytrzymałość mechaniczną i stabilność wymiarową. Zwykle mieszanka korka i gumy zawiera 70% korka i 30% gumy.


Zalety gumokorka


Nie można nie docenić tej mieszanki korka i gumy. Działa silnie w lotnych i niebezpiecznych środowiskach i jest wysoce odporna na oleje, rozpuszczalniki, paliwa, grzyby, kwasy, a nawet ekstremalne warunki pogodowe. Żaden płyn nie może wniknąć w taki materiał, żadne uderzenie i żaden wstrząs nie może go zniszczyć - ten materiał ochroni Cię również przed tymi zagrożeniami. Świetnie nadaje się również jako materiał antypoślizgowy, chociaż jego właściwości wyciszające i redukujące poziom wibracji mogą sprawić, że będzie on doskonały do ​​każdego studia nagraniowego lub innego miejsca o wysokiej akustyce.


Unikalne połączenie korka i gumy


Do czego można wykorzystać gumokorek ? Np do łączeń. Wiele łączeń. Uszczelki pokrywy kontrolnej, uszczelki pokrywy zaworów, uszczelki miski olejowej ... te komponenty naprawdę mają znaczenie dla branży. Oprócz tego mieszanka korka i gumy doskonale uszczelnia łożysko wału korbowego. Po przyłożeniu ciśnienia powietrze w komórkach korka zostaje sprężone i wpływa na przeciwciśnienie na powierzchni trzymającej. Dlaczego to jest tak ważne? Cóż, wszystkie odpowiednie materiały łączące muszą być wytrzymałe. A ponieważ tak łatwo można ciąć korek i gumę, można z nich wykonać wąskie połączenia kołnierzowe.


Tak dla eksperymentowania.


Te zalety dowodzą, że nauka i eksperymenty są pożyteczne, ponieważ bez nich nigdy nie pomyślelibyśmy o mieszaniu materiałów takich jak korek i guma. To znaczy, że gdybyś nie pracował w motoryzacji nawet nie pomyślałbyś, że takie połączenie może być przydatne. Ponadto można go dostosować do wszystkich potrzeb danej branży, co czyni go niemal uniwersalnym. W naszej ofercie znajdziecie Państwo płyty z korka gumowego o różnych rozmiarach, które dostosowujemy do indywidualnych wymagań klienta.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą innych wymiarów płyt gumokorkowych i podkładu gumokorkowego.


Odwiedź nasze strony społecznościowe


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie wahaj się i skorzystaj z naszego czatu internetowego. Możesz również zapytać nas na naszym kanale na Facebooku. Można tam również znaleźć wiele ciekawych informacji o korku.

Nie zapomnij odwiedzić naszego kanału YouTube. Tam regularnie dodajemy wartościowe i interesujące filmy a także wiele ciekawostek z ciągle rozwijającej się i coraz popularniejszej na świecie branży korkowej.

Na koniec sprawdź naszą stronę na Pinterest, aby zobaczyć wspaniałe projekty DIY. Dodajemy najciekawsze rękodzieła korkowe ludzi z całego świata i wiele, wiele innych. Nasze materiały publikujemy również na korku. Na Pinterest można znaleźć informacje, których nie ma w naszej witrynie ani na innych stronach mediów społecznościowych.


Zastosowanie  korka:

 • podkład pod podłogi
 • izolacja termiczno -akustyczna
 • tłumienie dzięków
 • przemysł maszynowy
 • przemysł motoryzacyjny (produkcja uszczelek )