Bezpieczeństwo i wygoda - korek w pokoju dziecięcym

02-10-2020

W pewnym momencie każdy musi pomyśleć o tym, jak zaprojektować pokój dziecięcy. Przez „design” nie mamy na myśli bycia modnym, ale myślenie o wszystkich potrzebach dzieci (i rodziców!). 

Każde dziecko potrzebuje ciepłego pokoju z miękką podłogą. Czy można to w ogóle zrobić bez wydawania dużych pieniędzy? Tak, oto nasz bohater - podłoga korkowa i podkład korkowy.


Dlaczego korek jest tak dobry?


Dlaczego korek jest tak wspaniały, możesz zapytać? To znaczy każdy zna tablicę korkową czy korek samoprzylepny, ale korek w pokoju? A poza tym - żłobek? 

Zasadniczo korek to tani i przyjazny dla środowiska materiał. Podczas montażu podłogi korkowej właściwości termiczne korka utrzymują ciepło w pomieszczeniu, co pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na ogrzewaniu. 

Wytłumia on również hałas z pokoju, dzięki czemu Twoje dzieci mogą hałasować tyle, ile chcą, nie przeszkadzając sąsiadom ani tobie podczas pracy. Musisz wiedzieć, że podłogi korkowe są często używane również w studiach nagraniowych - to naprawdę daje nam dobrą perspektywę, prawda?


Kilka innych sztuczek i wskazówek


Czy wspomniałem już o tablicy korkowej? Ona naprawdę pomaga dziecku w każdym wieku. Możesz do niej przypiąć zdjęcia, zabawne cytaty, przypomnienia o zadaniach domowych lub zadaniach ze szkoły. Możesz także ustalić harmonogram. 

Jest to przydatne nie tylko dla dzieci, ale także dla Ciebie - możesz po prostu spojrzeć na tablicę ogłoszeń i zobaczyć, co się dzieje, czy Twoje dziecko powinno przygotować coś na zajęcia, czy możesz zabrać je ze sobą na małą wycieczkę, jeśli chcesz ! 

To także świetny sposób na przypięcie wiadomości dziecku - może mała niespodzianka rano? Na przykład „Mama cię kocha, pamiętasz?” lub bilet do cyrku, który jest dołączony do tablicy korkowej? Jest tak wiele rzeczy, które możesz z nią zrobić! Potrzeba tylko trochę kreatywności!


Akcesoria do korka


Pokój dziecięcy może również potrzebować akcesoriów z korka. Niektóre z najbardziej powszechnych to poduszki korkowe na gorące napoje, gdy dziecko pije herbatę podczas pisania esejów lub grania w gry lub gdy w pokoju dziecka jest impreza i wszyscy chcą pić herbatę. Korek to również świetny materiał do umieszczania między rzeczami. Na przykład, jeśli w pokoju jest dwoje dzieci i każde z nich potrzebuje osobistej przestrzeni, możesz po prostu umieścić meble lub korki, które utworzą granicę między dwoma pokojami.