Chciałbyś mieć ekologiczną ścianę? Wypróbuj korek!

30-09-2020

W dzisiejszych czasach bycie osobą ekologiczną jest w modzie. Pokaż, że zależy Ci na otaczającym nas środowisku a będziesz cieszyć się dobrą opinią wśród ludzi. Teraz wiele osób zastanawia się, czy naprawdę można być zawsze przyjaznym dla środowiska. Wiadomo, że produkty ekologiczne są zwykle niskiej jakości lub mają wysoką cenę. Niektórzy zastanawiają się również, czy budując dom, naprawdę można być przyjaznym dla środowiska. Oczywiście. Wystarczy, że ozdobisz ścianę korkiem!

Ściany z korka


Korek? - zapytasz. - Ale jest używany tylko do korków do wina! Cóż, nie do końca. Podłogi z korka, ściany z korka… tak, z korka można zrobić wszystko, co więcej jest również najbardziej ekologicznym materiałem. Jest zrobiony z kory dębu korkowego bez szkody dla niego samego. Trudno sobie wyobrazić materiał lepszej jakości, który nie zaszkodziłby tak delikatnemu ekosystemowi Ziemi. Jest po prostu całkowicie naturalny i bardzo łatwy w recyklingu, a jednocześnie jest wyjątkowy (ponieważ jest to naturalny materiał, każdy kawałek korka będzie po prostu inny!), Ma kilka interesujących właściwości: między innymi izolację, ciepło, akustykę. Wszystko to sprawia, że ​​korek jest świetnym materiałem na ściany lub podłogę w Twoim nowym domu. Umieść ścianę korkową w pokoju dziecinnym, a w całym domu będzie tylko ciszej.

Dlaczego podłogi korkowe?


Kto mógłby być zainteresowany podłogą korkową? Oczywiście głównie ludzie, którzy są dla środowiska i chcą podejmować świadome decyzje dotyczące swojego stylu życia. Ale nie tylko oni. Alergików może zainteresować odporność powierzchni podłóg korkowych na kurz i toksyny - nie wchłaniają ich, co ułatwia życie osobom uczulonym na kurz. Istnieje również ogromna korzyść z posiadania miękkich i wyściełanych podłóg korkowych - zapobiega np urazom dzieci po przypadkowym upadku na podłogę.

Gdzie jest haczyk?


Gdzie jest haczyk? Nic na tym świecie nie jest doskonałe, a to oznacza, że podłogi korkowe są takie same, jak każde inna - trzeba o nie dbać. W przypadku materiału korkowego oznacza to, że plamom zapobiega się głównie poprzez odpowiednie uszczelnienie i unikanie wbijania ostrych przedmiotów w podłoże. Oznacza to, że o ile podłoga jest idealna do pokoju dziecięcego, trzeba zadbać o to, by dziecko jej nie zniszczyło.

Estetyka ściany korkowej


Wspominaliśmy o wyjątkowości każdego kawałka korka, ponieważ materiał jest wyciągany prosto z ramion natury. Wiele domów i mieszkań wykorzystuje estetykę tego materiału, tworząc nowe i ciekawe projekty. Mogą się one różnić: od ściany z korka, która służy jako tablica do przypinania różnych rzeczy, takich jak zdjęcia lub zdjęcia, po korek, który jest istotną częścią wystroju pomieszczenia. Wielu projektantów lubi z nim eksperymentować.