Ekologiczne mieszkanie - spokojne i ciepłe ściany z korka

02-10-2020

Korek to surowiec, który został odkryty dawno temu. Korek by był odpowiedni do użycia gotuje się wpierw w wysokiej temperaturze. Następnie możemy zrobić z nich korki do wina i deski korkowe. Ten wyjątkowy materiał jest nie tylko źródłem paneli korkowych, ale także pięknych i przyjaznych dla środowiska ścian.

Korek jest wszędzie


Istnieje również możliwość zakupu korków samoprzylepnych i rolek korkowych, które są łatwe w montażu na ścianie i nie wymagają żadnej pomocy. Korek nie tylko wygląda bardzo ciekawie, ale dobrze komponuje się z każdym materiałem. Możemy połączyć korek z kamieniem, metalem czy drewnem. Niezależnie od tego, jaką mieszankę wybierzesz, choć jest raczej nietypowa, będzie wyglądać świetnie. Oznacza to, że używanie produktu korkowego to świetny sposób na odświeżenie pokoju lub domu bez wydawania zbyt dużych pieniędzy.

Podłoga korkowa czy rolka korkowa?


Podłogi korkowe to kolejny sposób na stworzenie niezwykłej i ciepłej przestrzeni. Jeśli chcesz, aby Twój pokój był przytulny i ogrzewany, podłoga korkowa jest na to dobrym rozwiązaniem, a jednocześnie wygląda bardzo ciekawie. Ponadto dość łatwo jest nim pokryć ziemię, ponieważ nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli nie chcesz wprowadzać dużych zmian, możesz zamiast tego użyć rolki korkowej, która również bardzo dobrze pokrywa podłogę, zachowując cechy charakterystyczne dla tego materiału.