Elastyczne i wytrzymałe akcesoria do jogi - wybierz naturalny korek

08-10-2020

Joga to indyjska filozofia życia, która prowadzi do harmonii między ciałem, duszą i duchem. Aby ćwiczenia jogi przyniosły zamierzony efekt, należy je wykonywać z odpowiednimi, wysokiej jakości akcesoriami.

Ważne jest, aby te elementy były trwałe, odpowiednio dostrojone i stabilne. Takie są cechy akcesoriów wykonanych z korka.


Produkty ekologiczne


Ten dodatek jest wykonany z silnie sprasowanego aglomeratu korkowego. Ze względu na dużą gęstość tego materiału i odpowiednią technologię produkcji wyroby korkowe charakteryzują się bardzo dobrą trwałością i stabilnością.

Te naturalne, ciepłe w dotyku i ekologiczne produkty zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas treningu. Wykonane są z odpornego na odkształcenia i elastycznego materiału i zapewniają długotrwałą jakość użytkowania. Najpopularniejszymi produktami korkowymi niezbędnymi do uprawiania jogi są: kostki, maty, poduszki, koturny, ćwierćwałki.

Na przykład podkładka do jogi jest lekka i bardzo oryginalna, wykonana w 100% z mocno skompresowanego korka. Idealny jako but podróżny - dla każdego, kto bierze udział w warsztatach jogi, wycieczkach itp. Nieco mniejsze gabaryty niż standardowa cegła, zaokrąglone krawędzie i bardzo niska waga sprawiają, że jest to najwygodniejszy blok transportowy. Polecamy osoby trenujące indywidualnie, wszystkich ceniących piękne, proste przedmioty codziennego użytku.


Korzyści z korka


Ogromną zaletą akcesoriów korkowych jest ich niewielka waga, dzięki czemu można je łatwo przenosić i zabierać na zajęcia jogi wszędzie tam, gdzie są organizowane, także w plenerze. Te same kształty kostek, klinów czy ćwierćdolarówek oraz wysoki poziom precyzji w ich wykonaniu zapewniają dobrą stabilność mimo niewielkiej wagi.

W przeciwieństwie do drewna, produkty z korka są wygodniejsze i cieplejsze, a jednocześnie są dużo lżejsze i bardziej odporne na wgniecenia.
Ze względu na wodoodporność korka produkty z niego wykonane są niewchłanialne, a tym samym odporne na wilgoć i pleśń. Dzięki temu mogą być używane i przechowywane nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych bez obawy o ich zniszczenie.

Akcesoria do jogi z korka to niezwykle wytrzymałe i trwałe produkty. Przeznaczone są do ćwiczeń indywidualnych, dla osób ceniących naturalne produkty. Warto korzystać z tych ekologicznych przedmiotów, aby osiągnąć harmonię i jasność umysłu podczas praktykowania jogi w zgodzie z naturą.