Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wilgocią? - wybierz korek na ścianę.

2

       Wilgoć jest zmorą wielu użytkowników mieszkań i domów. To niewątpliwie duży problem, z którym niełatwo sobie poradzić. Nadmiar wilgoci, przy częstym niedogrzaniu pomieszczeń czy złej wentylacji, sprzyja  pojawianiu się niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów. Wilgoć pojawia się często w nowo wybudowanych budynkach, które nie wyschły dostatecznie po pracach budowlanych. Natomiast w już istniejących mieszkaniach częstą przyczyną pojawienia się pleśni jest zła izolacja termiczna ścian. Co zrobić żeby ustrzec się przed niechcianą wilgocią i jej następstwami? Wybierz naturalny korek na ścianę, który dzięki specyficznej budowie, posiada niezwykłe właściwości.


Jak ściana z korka radzi z sobie z wilgocią?


      Korek dekoracyjny jest surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego ? niezwykłego, wiecznie zielonego drzewa, którego największe plantacje znajdują się w Portugalii.

Korek w swoim składzie zawiera taniny, a nie zawiera białek, dzięki czemu nie jest podatny na szkodliwe działanie wilgoci i przede wszystkim gnicie. Kolejną jego cechą szczególną jest niska higroskopijność  - brak pochłaniania pary wodnej. Jest to bardzo ważna zaleta, którą warto wziąć pod uwagę w momencie wyboru surowca na naszą ścianę czy sufit. Wilgoć przeważnie osadza się w miejscach źle zaizolowanych, a one przyciągają kurz. Z czasem w tych miejscach powstaje pleśń. W przypadku korka taka sytuacja się nie zdarzy, dzięki wspomnianej higroskopijności - najniższej pośród materiałów używanych do budowy ścian. Dodatkowo jest surowcem antyelektrostatycznym ? nie przyciąga kurzu, dlatego jest idealnym materiałem antyalergicznym. Wybierając korek mamy pewność, że na jego powierzchni nie pojawi się pleśń ani grzyb.   


Jak w innych krajach zapobiega się wilgoci dzięki korkowi?


          Korek ścienny w innych krajach jest bardzo pożądanym surowcem nie tylko przeciwdziałającym pleśni czy grzybom, ale również pomocnym, kiedy ten problem się pojawia. Po osuszeniu zagrzybionych ścian montuje się na nich korek scienny. Stanowi on prawdziwą, naturalną przeszkodę dla grzybni. Korek potrafi również odizolować wnętrze pomieszczeń od szkodliwego działania substancji zawartych w niektórych materiałach budowlanych.

          Ściana korkowa ze względu na swoją nietuzinkową strukturę i parametry znajdzie zastosowanie w wielu domach i biurach, zarówno jako produkt dekoracyjny jak i zabezpieczający przed hałasem, chroniący przed zimnem i wilgocią. Wiele rodzajów i rozmiarów korka ściennego znajdziemy na stronie internetowej. Szeroka gama kolorów i wzorów pozwoli na aranżację każdego pomieszczenia, co na pewno przełoży się na naturalny i ekologiczny design.