Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wilgocią? - wybierz korek na ścianę.

2

       Wilgoć to zmora wielu właścicieli domów i mieszkań. Jest to niewątpliwie poważny problem, z którym niełatwo sobie poradzić. Nadmierna wilgoć w połączeniu z częstym niedogrzewaniem pomieszczeń lub słabą wentylacją sprzyja rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów. Wilgoć często pojawia się w nowo wybudowanych budynkach, które nie wyschły dostatecznie po zakończeniu prac budowlanych. Jednak w istniejących mieszkaniach częstą przyczyną rozwoju pleśni jest słaba izolacja termiczna ścian. Co należy zrobić, aby chronić się przed niepożądaną wilgocią i jej skutkami? Wybierz na swoją ścianę naturalny korek, który dzięki swojej specyficznej strukturze posiada niezwykłe właściwości.


Jak ściana korkowa radzi sobie z wilgocią?


    Korek dekoracyjny to surowiec pozyskiwany z kory dębu korkowego? niezwykłe, wiecznie zielone drzewo, którego największe plantacje znajdują się w Portugalii.

Korek zawiera garbniki, ale nie zawiera białek, dzięki czemu jest odporny na szkodliwe działanie wilgoci i, przede wszystkim, na gnicie. Kolejną szczególną cechą jest niska higroskopijność – nie pochłania pary wodnej. To bardzo ważna zaleta, którą warto wziąć pod uwagę wybierając surowiec na naszą ścianę czy sufit. Wilgoć zwykle gromadzi się w miejscach słabo izolowanych, gdzie gromadzi się kurz. Z czasem w tych miejscach tworzy się pleśń. W przypadku korka tak się nie stanie, a to za sprawą wspomnianej już higroskopijności - najniższej wśród materiałów stosowanych do budowy ścian. Czy jest to również surowiec antystatyczny? Nie przyciąga kurzu, dlatego jest idealnym materiałem antyalergicznym. Wybierając korek możemy mieć pewność, że na jego powierzchni nie pojawi się pleśń ani grzyb.


W jaki sposób inne kraje zapobiegają wilgoci przy użyciu korka?


      W innych krajach korek ścienny jest bardzo poszukiwanym materiałem, który nie tylko zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, ale także pomaga w przypadku wystąpienia tego problemu. Po wyschnięciu zagrzybionych ścian montuje się na nich kołki rozporowe. Stanowi prawdziwą, naturalną barierę dla grzybni. Korek może również izolować wnętrza pomieszczeń od szkodliwego działania substancji znajdujących się w niektórych materiałach budowlanych.

Ze względu na swoją unikalną strukturę i parametry, ściana korkowa może być stosowana w wielu domach i biurach, zarówno jako produkt dekoracyjny, jak i ochrona akustyczna, chłodząca i chroniąca przed wilgocią. Na stronie internetowej dostępnych jest wiele rodzajów i rozmiarów korków ściennych. Szeroka gama kolorów i wzorów pozwala na aranżację każdego pomieszczenia, co z pewnością przełoży się na naturalny i ekologiczny design.