Jak zainstalować rolkę korkową na ścianie

31-10-2022
Wyłożenie ściany nie jest trudne. Oczywiście nie jest to skomplikowane, jeśli zrobimy to we właściwy sposób
 
 
Potrzebne materiały to rolka korkowa, szpatułka lub pędzel i klej kontaktowy bądź wodny.
  1. Każdą  ścianę przed klejeniem korka należy zagruntować. I wysuszyć; ściana nie może być mokra.
  2. Za pomocą szpatułki lub pędzla należy rozprowadzić klej na powierzchni klejonej rolki i ściany. Klej powinien być równomiernie nałożony nie pozostawiając pustych obszarów, gdyż mogą się później robić wybrzuszenia od niedoklejonego korka (które można usunąć nakłuwając delikatnie bąbel i wprowadzając pod powierzchnię niewielką ilość kleju za pomocą strzykawki).

 

         

  1. Obie powierzchnie zarówno korka jak i ściany powinny być suche i równe. Podczas klejenia należy zachować szczególną ostrożność ponieważ klej zasycha bardzo szybko więc potrzebna jest duża dokładność. Rolkę najlepiej nakładać na powierzchnię klejoną w 3 osoby. 2 osoby rozwijają rolkę a 3-cia dociska równomiernie wałkiem rolkę aby na całej powierzchni przykleiła się do ściany.
  2. Jeśli nie chcesz przyklejać korka bezpośrednio do ściany, aby go nie uszkodzić lub dlatego, że wydaje Ci się to prostsze, zrób to na płycie z dowolnego innego materiału, a następnie przykręć  do ściany.

 

       

 

Klej kontaktowy ma nieco większą moc od wodnego i nadaje się na różne rodzaje ścian nawet metalowe. Ma natomiast silny zapach który ulatnia się całkowicie w ciągu dwóch dni. W przypadku gdy w domu są dzieci albo alergicy a powierzchnia do której chcemy przykleić korek to zwykła ściana gipsowa lub żelbetowa lepiej użyć kleju wodnego, który wiąże poprzez odparowanie wody.

Popularnym pomysłem dla osób które chcą połączyć funkcję izolacyjną, dekoracyjną i funkcyjną korka jest zakup rolki korkowej i przyklejenie na niej wybranego wzoru płytek z korka ściennego 3mm.

 

       

 

To rozwiązanie sprawi, że nie tylko ocieplimy i udekorujemy ściany naszego domu ale zyskamy również ścianę z korka, na której będziemy mogli zawieszać ważne do zapamiętania rzeczy lub w dowolny sposób dodatkowo ją udekorować.

Na koniec prezentujemy prezentację w formie video, która przedstawia krok po kroku jak zainstalować rolkę korkową u siebie w domu.

https://www.youtube.com/watch?v=agCRW8VoWUU