Korek 3D - nowy wymiar wzornictwa - GENCORK

08-10-2020

Nasza firma istnieje od ponad 20 lat, więc niewiele rzeczy związanych z korkiem może nas zaskoczyć. Jest jednak portugalska firma GENCORK, której produkty spodobały nam się od pierwszego wejrzenia. Ta wizjonerska firma w ponadczasowy sposób łączy odnawialne i naturalne surowce korkowe ze sztuką, tworząc niesamowite trójwymiarowe ściany z korka. Zapraszamy do galerii ich produktów i projektów, spośród których wybraliśmy te, które zrobiły na nas największe wrażenie.

GENCORK, marka należąca do Grupy Sofalca, produkuje panele korkowe do różnych powierzchni. Jest to produkt łączący urządzenia o niskiej technologii z zaawansowanymi technologicznie procesami produkcyjnymi.

W 100% naturalny i zrównoważony aglomerat korka jest przekształcany przez zaawansowane algorytmy cyfrowe i procesy produkcyjne. To cyfrowe podejście jest jednym z elementów definiujących DNA GENCORK. Do produkcji granulatu korkowego firma używa wyłącznie korka z gałązek (fałd). To w 100% naturalny proces, który nie wymaga żadnych dodatków.


Ta technologia opracowana przez Sofalc polega na wtryskiwaniu pary wodnej przez granulki korka, które rozszerzają się i zbrylają razem z samą żywicą korkową.


Proces nadaje materiałowi ciemnobrązowy kolor, podobny do czekolady.

Firma wykorzystuje biomasę z procesu mielenia Falca do wytwarzania pary. Pozwala nam osiągnąć ekologiczny proces bez marnotrawstwa przy samowystarczalności energetycznej na poziomie 95%. Dla nas korek jest „super materiałem”, który oferuje szereg zalet, takich jak dźwiękoszczelność i izolacja drgań.

GENCORK wykorzystuje komputerowe strategie projektowania z wykorzystaniem systemów parametrycznych, które mogą być używane do tworzenia algorytmów inspirowanych naturą, geometrią i matematyką ...

Umożliwia to produkcję dużej liczby wzorów o różnych kształtach i wymiarach, optymalizując właściwości termiczne i akustyczne korka, a tym samym uzyskując powłoki o wysokich walorach estetycznych. GENCORK pracuje obecnie nad projektami o różnej wielkości, w szczególności z hotelami, restauracjami, biurami i architekturą tymczasową (wystawy, stoiska itp.). Obecne projekty firmy obejmują Hotel Van der Valk w Belgii, siedzibę BNP Paribas w Lizbonie oraz siedzibę Ubisoft w Paryżu ...