Korek ekspandowany ? Odkryj korzyści dobrej izolacji

2

Korek ekspandowany ? Odkryj korzyści dobrej izolacji


            Budując dom, musimy zadbać o jego izolację, gdyż od niej zależy w jaki sposób będą zachowywały się materiały z biegiem lat. Źle położona warstwa lub jej brak widoczne są przede wszystkim w okresie zimowym, jednak nie tylko. Niewłaściwe wygłuszenie to powód do zmartwień i szukania innych rozwiązań. Jednym z nich jest korek ekspandowany. Co o nim wiemy?


Czego użyć do izolacji?


            Izolowanie pomieszczenia czy budynku jest zawsze kwestią niezwykle istotną. Z jednej strony dotyczy ono wygłuszenia, do czego powinniśmy użyć materiałów wygłuszających oraz termoizolacji, czyli sposobu na zarządzanie ciepłem. Korek ekspandowany jest alternatywą dla styropianu lub wełny mineralnej. Jego właściwości pozwalają konkurować z obiema substancjami, a liczne plusy sprawiają, że wydaje się być najlepszym materiałem wygłuszającym i izolującym.


Jak powstaje korek ekspandowany?


       Korek jako materiał, ma przewagę nad styropianem czy wełną ? jest w pełni naturalny. Stworzono go z kory dębu korkowego. Proces produkcji opiera się o wystawienie na działanie temperatury i ciśnienia granulatu korkowego, bez żadnych dodatków. 20 minut w temperaturze 335oC oraz ciśnieniu 0,5 kg/m3 sprawia, że wolne przestrzenie między granulkami zamykają się, a spaja je specjalne lepiszcze, które wytwarzane jest naturalnie.  Jest to więc doskonały pomysł na wykonanie ściany akustycznej.


Właściwości i zastosowanie korka


        Korek ekspandowany może być stosowany w wielu miejscach. Przede wszystkim może to być zewnętrzna elewacja domu, w której z powodzeniem zastępuje np. wełnę mineralną. Jest to doskonała wibroizolacja oraz izolacja termiczna. Korek jest naturalny, a więc stanowi niejako ścianę akustyczną. Dzięki temu nie ma problemu z odgłosami i nieszczelną kubaturą pomieszczenia.

Z kolei termoizolacja pozwala na lepsze zarządzanie energią i sprawienie, że dom nagrzewa się szybciej i wolniej traci energię cieplną. W ten sposób można łatwo redukować wysokie rachunki za ogrzewanie. Korek akustyczny czy termoizolacja to zaleta ekspandowania.


Prostota montażu i naturalność


            Korek akustyczny jako materiał izolacyjny montuje się niezwykle prosto. Jest on przyklejany do ścian, dzięki czemu znacznie skraca czas pracy. Jednocześnie korek ten to naturalny produkt z kory dębowej, dzięki czemu nie ma ryzyka wydzielania się sztucznych, niewłaściwych dla zdrowia substancji. Jego właściwości czerpią z natury, dlatego jest najskuteczniejszym materiałem wygłuszającym.

Ponadto korek sprawdzi się także w środku pomieszczenia, np. jeśli chcemy wygłuszyć dany pokój i szukamy mat wygłuszających. Korek daje łatwą szansę na wykończenie ściany, a więc jest idealnym, technicznym elementem, wykorzystywanym przy pracach remontowo-budowlanych.

            Warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, które łączą w sobie nie tylko izolację termiczną, ale także skuteczne wygłuszenie. Korek akustyczny, ekspandowany może równie dobrze sprawdzić się we wnętrzach domów, jak i jako elewacja zewnętrzna. To kompleksowe rozwiązanie.