Korek granulowany. Właściwości i zastosowania

06-10-2020

Czy kiedykolwiek słyszałeś o korku granulowanym? Jeśli nie, to zdecydowanie powinieneś się czegoś o nich dowiedzieć - to kolejny cudowny materiał z korka. Okazuje się, że granulki można wytwarzać z kory dębu korkowego.

Po pierwsze, mogą być wykonane we wszystkich możliwych rozmiarach i gęstościach, co oznacza, że ​​mogą być bardzo duże lub bardzo małe. To czyni je dość uniwersalnymi i oznacza, że ​​można ich używać w wielu sytuacjach.


Sztuka z udziałem korka


Jesteś malarzem czy nauczycielem plastyki? Rozważ użycie granulowanego korka jako interesującego dodatku do prac swoich uczniów. Sam korek jest bardzo tani i można go samodzielnie granulować, co może być ciekawym i zabawnym ćwiczeniem dla dzieci.

Po otrzymaniu granulowanego korka możesz poprosić uczniów, aby użyli go jako tekstury lub stworzenia efektów specjalnych na swoich obrazach lub innych dziełach sztuki. Dzięki temu uzyskają ciekawy efekt i poprawią kreatywność. Nie wspominając o zabawie, jaką będziesz miał podczas zajęć.


Korek Izolacyjny


Korek w swojej granulowanej formie jest świetnym wypełniaczem. Na przykład, jeśli chcesz coś owinąć, możesz wypełnić resztę opakowania granulowanym korkiem, aby zawartość nie pękła ani nie uległa uszkodzeniu.

Z drugiej strony nie jest to oczywiście odpowiedni wypełniacz do każdego rodzaju opakowania i należy upewnić się, że odbiorca wiedział o wypełniaczu, aby przypadkowo nie rozsypał na nim wszystkich granulek. 

Ogólnie rzecz biorąc, wygranie każdego możliwego użycia korka granulowanego jest trudne - tyle się za tym kryje, a wszystko zależy tylko od kreatywności. Jest jednak łatwy i tani w pozyskiwaniu, więc możesz po prostu wiele z nim eksperymentować, aby zobaczyć, czy możesz znaleźć inne zastosowanie dla granulowanego korka. Jeśli tak, daj nam znać.