Korek - najlepszy sposób na skrzypiącą podłogę

2

Skrzypiąca podłoga to wszechobecny problem a dźwięk skrzypienia potrafi denerwować i mocno utrudniać życie. Wiele osób po prostu znosi to nieznośne skrzypienie, zamiast z nim walczyć. Być może dzieje się tak tylko z tego powodu, że ludzie nie wiedzą, jak się go pozbyć.

W zależności od przyczyny skrzypienia najczęściej można go wyeliminować samodzielnie, bez pomocy specjalisty, a przy tym bardzo łatwo i szybko. Jedną z głównych przyczyn jest wysychanie desek , podczas gdy stają się one mniejsze, nie przylegają do siebie ciasno, a pomiędzy sąsiednimi deskami pojawiają się szczeliny. Gdy wejdziemy na taką deskę, ta się porusza, dotyka sąsiedniej deski i pojawia się skrzypienie.

 

   

 

         Kolejnym częstym problemem przy skrzypieniu podłogi  jest niewłaściwe lub złej jakości mocowanie do legarów lub belek stropowych danej deski albo inny poziom mocowania desek. Wynika to z faktu, że pomiędzy deską parkietową a wylewką betonową zalegają różne gruzy budowlane lub zastosowano zbyt cienkie podłoże. Ponadto, w zależności od tego, czy cała podłoga skrzypi czy niektóre jej oddzielne części, istnieje kilka sposobów na wyeliminowanie niechcianych dźwięków.

Jeśli masz jednak możliwość i trochę wolnego czasu możesz użyć podkładu korkowego najlepiej 2-3 mm układanego pod kątem 45 stopni. Należy wpierw ocenić na jakim podłożu kładzione będą panele, a przede wszystkim tego jak (i czy w ogóle) jest równe. Jeśli tak, wówczas wystarczy cienkie podkład korkowy, jeśli nie musisz użyć grubszych podkładów, których łączenia będą się pokrywały z łączeniami paneli.

 

    

 

         Dylatacja przy ścianach jest konieczna z kolei, ponieważ w przypadku podniesienia się temperatury panele mogą zwiększyć swoją objętość przez co podniosą się i zaczną skrzypieć bądź powstaną szczeliny pomiędzy panelami. To natomiast spowoduje przedostawanie się wody i tworzenie kolejnych szczelin.

A co w przypadku w którym skrzypi nie cała podłoga , ale tylko jej część, jeśli konkretnie, to w zasadzie najczęstsze miejsca znajdują się zwykle wzdłuż przejść z pokoju do pokoju. Konieczne jest wykonanie otworu w obszarze problemowym wiertłem 8mm.

         Rurę włożyć w otwór pod deskami pod kątem 45 stopni i tam wcisnąć piankę montażową uprzednio potrząsając butelką przez ok. 30 s. Materiał zakleszczy się po 2-3 godzinach, po czym można już spokojnie chodzić w tym miejscu. Skrzypienie nie powinno się pojawić.