Korek w kuchni - praktyczna podkładka korkowa

08-10-2020

Materiał korkowy jest odnawialny i jest wytwarzany z kory dębu korkowego. Ten naturalny produkt może być kilkakrotnie uwalniany z kory drzewa. Obecnie staje się stylowym i popularnym wyborem w naszej kuchni. Kolory, wzory i cechy znajdujące się w każdym kawałku korka będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.


Korzyści z korka


Korek to naturalny materiał, który jest bardzo szeroko stosowany w naszych domach. Ktoś może pomyśleć, że jest staroświecki lub nieaktualny. To nie prawda! Korek jest bardzo przydatny w każdym domu, ponieważ jest wodoodporny i lekki. Poduszki korkowe są używane do gorących lub zimnych napojów, aby chronić stoły w kuchni. Mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze i kształcie.

Podkład korkowy ma właściwości termiczne i nie ma specyficznego zapachu. Idealnie nadaje się do gadżetów kuchennych czy zatyczek do wina - nie zmienia smaku. Ponadto poduszka korkowa ma wartość dźwiękochłonną. Korków można używać jako poduszek korkowych pod krzesłem lub stołem, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom podłogi.


Nowe trendy


Z podkładu korkowego można zrobić oryginalne i piękne podstawki. To bardzo łatwe i tanie. Poduszki korkowe mogą być fajnym dodatkiem na stole, jeśli chcesz poświęcić trochę czasu na nadanie im ładnego wyglądu. Chronią meble przed wilgocią i plamami.

Dodatkowo personalizowane poduszki korkowe mogą być idealnym prezentem na Boże Narodzenie lub urodziny. To zależy od naszej wyobraźni i czasu. W sklepie można znaleźć wspaniałe projekty lub wykonać je samodzielnie.


 Jak czyścić


Korek jest naturalnie odporny na wodę, ciepło i pleśń. Ten materiał jest łatwy do czyszczenia, ale pamiętaj, aby ograniczyć ekspozycję na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby uniknąć blaknięcia. Natychmiast wytrzyj rozlane płyny. Powierzchnię należy regularnie przecierać wilgotną szmatką. Maty korkowe należy dokładnie wyczyścić po każdym użyciu. Trudne ślady z mat korkowych można usunąć papierem ściernym. Zawsze dokładnie wysusz maty korkowe przed ich przechowywaniem. Podkładki korkowe są bardzo popularnymi elementami dekoracji stołu, zwykle jako podkładki i podstawki. Dlatego powinieneś wiedzieć, co zrobić, gdy korek się zabrudzi.