Korek w ogrodzie zimowym

23-11-2022
Jeśli mieszkasz w szklanym domu lub masz drugi salon, w którym czujesz się jak na zewnątrz przez cały rok, powinieneś pomyśleć o zastosowaniu w nim korkowego parkietu lub paneli ! Płytki do oranżerii również powinny idealnie współgrać z jej domową atmosferą.
 
W końcu płytki do ogrodu zimowego czy inne wykładziny podłogowe muszą być nie tylko estetyczne, ale także spełniać wymagania funkcjonalne.
 
Wykładzina podłogowa musi być odporna na ekstremalne wahania temperatury w oranżerii. Płytki korkowe sprawiają że pomieszczenie jest przytulne i jest łatwe do czyszczenia. Spełniają wysokie wymagania tam, gdzie nie każda wykładzina podłogowa się sprawdzi.

         

      

 
Jeśli w ogrodzie zimowym robi się chłodno zwykły parkiet czy laminat nie sprawdzi się tak jak podłoga korkowa. Ślady wody mogą uszkodzić podłogę i nie można wykluczyć szkód spowodowanych mrozem. Dywan do ogrodu zimowego nie jest tak wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Podłogi PCV, ponieważ mogą szybko stać się śliskie, gdy są mokre.
 
 
 

 

Podłogi korkowe występują w postaci paneli i parkietu korkowego i są układane lub klejone do podłogi. Jest to materiał naturalny świetnie izoluje termicznie i akustycznie i jest przyjazna dla osób uczulonych na kurz domowy. Pielęgnacja podłogi korkowej jest podobna jak w przypadku podłóg drewnianych. Zalecane jest regularne uszczelnianie woskiem, aby nie była narażona na wpływy klimatyczne