Korek w rolce ? Prosty sposób na poprawę organizacji i odmianę wnętrza

11-02-2019

Korek wraca do łask! Wykorzystuje się go do wielu celów, w tym do wykończenia i dekoracji wnętrz. Dziś weźmiemy na tapetę rolki korkowe. Jak powstają? Jakie jest ich zastosowanie? Wreszcie ? jak zamontować korek w rolce? Dowiedz się już teraz!


Rolka korkowa ? Podstawowe informacje


Korek w rolach powstaje poprzez łączenie naturalnego kruszywa z ekologicznym spoiwem. Na skutek precyzyjnego złączenia materiału można otrzymać produkt o zróżnicowanej grubości. Zamiast męczyć się z wykonaniem tablicy korkowej samemu, klejąc korki z butelek po winie, można zakupić gotową rolkę przez internet. Zagwarantuje Ci to dużą i gładką powierzchnię bez żadnych widocznych łączeń.

 

Korek w roli jest zwykle sprzedawany w odcinkach o konkretnych długościach (np. 1 metr 3 metry, 10 metrów) albo na tzw. metr bieżący. Najlepsze sklepy oferują zróżnicowaną grubość i stopień granulacji swoich produktów. Zakupiony materiał można pozostawić w wersji surowej, bez dodatkowego wykończenia, albo wygładzić nierówności farbą, bejcą lub lakierem. W związku z modą na ekologiczne, surowe materiały, większą aprobatą cieszy się obecnie naturalna, niedoskonała struktura.

 

Ze względu na swój estetyczny wygląd, elastyczne i antyalergiczne właściwości oraz wyjątkową trwałość, korek w rolce znajduje wiele praktycznych zastosowań.


Korek techniczny ? Zastosowanie


Rolki korkowe idealnie nadają się do przypinania ważnych informacji i udostępniania ich osobom zainteresowanym, co dobrze tłumaczy, dlaczego przeznacza się korek w rolce na tablice korkowe. Zaleca się wtedy, aby był on mniej więcej tak gruby, jak pinezka (czyli na ok. 10 mm). Do tak przygotowanej tablicy można przyczepiać zdjęcia, drukowane kalendarze, plany na najbliższe tygodnie i miesiące, notatki i inne ważne informacje. Nie musisz kupować gotowej, oprawionej tablicy ? wystarczy, że zamówisz korek w roli o preferowanej długości i zamontujesz go na ścianie. Dzięki temu uzyskasz dokładnie tyle miejsca na przypinane materiały, ile potrzebujesz ? nawet od sufitu do podłogi!

 

Kolejne bardzo częste wykorzystanie to korek w rolce na gabloty informacyjne. Z takiego rozwiązania korzystają chętnie szkoły, wszelkie instytucje państwowe oraz firmowe biura. Korkowe podłoże jest niezwykle trwałe ? ponieważ mamy pewność, że nie wykruszy się zbyt szybko, jest inwestycją na całe lata. Mimo częstego używania do przytwierdzania coraz to nowych ogłoszeń wszystko powinno pozostać w jak najlepszym porządku.

Jak jeszcze możemy wykorzystać korek? Rolka może mieć tyle zastosowań, ile podpowie Ci wyobraźnia. Dość wymienić podkład pod panele (w celu wyciszenia lub ocieplenia podłogi), matę do fitnessu, podkładkę na biurko, obklejenie frontów mebli, ścian lub sufitów czy też rozmaite korkowe dekoracje.


Jak zamontować korek w rolce?


W naszej ofercie odnajdziesz zarówno korkowe rolki w wersji samoprzylepnej, jak i produkty przeznaczone do samodzielnego przyklejenia. Tak czy inaczej musisz najpierw dociąć korek do preferowanego formatu (np. przy pomocy noża do tapet). Jeśli korek jest w rolce do samodzielnego klejenia, posłuż się specjalnym, najlepiej ekologicznym klejem. Następnie przyłóż korek do ściany lub innej powierzchni i precyzyjnie, centymetr po centymetrze, dociskaj do podłoża. Ostrzegamy - klej szybko wiąże! Koniecznie weź sobie kogoś do pomocy ? w dwie osoby pójdzie Wam szybciej i łatwiej.

 

Rolki korkowe nie wymagają specjalnej konserwacji ani opieki ? klej trzyma bardzo długo, a użytkowanie gotowej gabloty czy tablicy korkowej to sama przyjemność!