Korek w sprayu - zastosowanie

2

W miarę postępu nauki o budownictwie staramy się sięgać po najnowsze technologie, aby uzyskać właściwe rozwiązania. Czasami ta technologia może łączyć stare i nowe sposoby i nie musi być toksyczna. Korek w sprayu jest doskonałym przykładem innowacyjnego i sprawdzonego rozwiązania do zewnętrznego wykończenia budynków, izolacji termicznej i hydroizolacji, wykorzystujących stary, naturalny materiał budowlany.

Korek w sprayu to alternatywa dla farby lub sztukaterii z mieszaniną 80% granulek korka i 20% farby na bazie wody, która jest dostępna w wielu opcjach kolorystycznych. Korek w sprayu wygląda bardzo podobnie do stiuku. Jego powierzchnia jest teksturowana i miękka w dotyku. Jest bardzo podobny do farby, tylko gęstszy. Występuje w tylu kolorach, ile jest w przypadku dowolnej farby, a także można ją zabarwić.

Możesz użyć korka w sprayu na prawie każdej powierzchni, którą malujesz tradycyjną farbą. Możesz nakładać go w sprayu bezpośrednio na wszystkie rodzaje zewnętrznych ścian domu. Tekstura korka tworzy również przyjemną antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu idealnie nadaje się na tarasy i chodniki. Korek nie jest tak gorący w dotyku jak mur i kamień, dzięki czemu idealnie nadaje się na tarasy basenowe. Możesz również użyć korka w sprayu w zagłębieniach ścian wewnętrznych, aby uszczelnić otwory powietrzne jako alternatywę dla pianki natryskowej.

W przeciwieństwie do pianki o zamkniętych komórkach, korek w sprayu jest oddychający i umożliwia przenikanie pary wodnej, pozwalając na szybsze wyschnięcie. Taka metoda nakładania może również chronić drewniane ściany przed pleśnią i gniciem, działając jako spoiwo ochronne na drewnie. Korek w sprayu można również nakładać bezpośrednio na ściany wewnętrzne, jeśli podoba Ci się ten styl wykończenia wnętrza.

 

        

 

Korek jest wysoce odnawialnym zasobem, zwykle pozyskiwanym z lasów objętych ochroną federalną i certyfikowanych przez Forest Stewardship Council - Radę Gospodarki Leśnej (FSC) w Portugalii. Kora drzew jest zbierana co dziewięć lat przez 150-250 lat. Zbieranie korka nie szkodzi drzewom. Co więcej, granulki stosowane w korku w sprayu są zazwyczaj odpadami produktu ubocznego przemysłu zatyczek korkowych.

Korek w sprayu jest mieszaniną 80% granulek korka i 20% farby na bazie wody, nakładana za pomocą pistoletu lakierniczego i sprężonego powietrza. Ponieważ korek w sprayu zawiera 80% korka, zmniejsza uwalnianie mikro plastików spowodowane degradacją farby. Porównaj to z innymi farbami elastomerowymi, w których zamiast tego jest więcej związków syntetycznych. 

Korek w sprayu bardzo dobrze zatyka szczeliny i przecieki powietrza, a szczelny budynek to duży krok w kierunku budynku wydajnego termicznie. Korek w sprayu można nakładać na każdą odpowiednio przygotowaną powierzchnię — stiuk, stal, aluminium, drewno, cegłę, winyl, gonty i inne. Możesz go używać na szerokiej gamie powierzchni.

 

    

 

Osady i kurz rzadko przywierają do powierzchni korka, a gdy już się pojawią, powierzchnię można zmyć. Po dziesięciu latach wykończenie może blaknąć na słońcu jak każda farba i może być konieczne ponowne nałożenie. Korek w sprayu ma pozornie nieskończone korzyści . Jest surowcem odnawialnym i materiałem budowlanym, to atrakcyjny wybór w szerokiej gamie zastosowań. Stosuje się go w wielu przypadkach, ponieważ przylega do drewna , metalu , plastiku i betonu i stosowany jest zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Działa w każdym klimacie; jest odporny na promienie UV, czynniki atmosferyczne i grad, na wysokie i niskie temperatury, na ścieranie, grzyby i pleśń.

Jest nawet ognioodporny, spełnia europejską klasę E i nie emituje toksycznych oparów, gdy się tli. Korek może zwiększyć ognioodporność zewnętrznej części budynku w regionach podatnych na ogień. Korek w sprayu przyczynia się do izolacji termicznej konstrukcji budynku, uszczelnia szczeliny powietrzne w budynku i pochłania dźwięk. Dodanie korka w sprayu na zewnątrz budynku to prosty sposób na prostą izolację termiczną na istniejącej, wykończonej konstrukcji. Korek w sprayu odpycha wodę (utrudnia wchłanianie wody przez mur), pozostając jednocześnie materiałem oddychającym, umożliwiając przenikanie pary. Jeśli ściany są zużyte, możesz nałożyć na nie korek w sprayu, oszczędzając robociznę i koszty oraz zmniejszając odpady budowlane. Nie pęka i jest bardziej elastyczny niż farba i sztukaterie. Jest hipoalergiczny i samoczyszczący, ponieważ osad i kurz nie przywierają łatwo do jego powierzchni.