Materiał wykończeniowy i dylatacyjny - paski korkowe

02-10-2020

Czasami ludzie długo i intensywnie szukamy najlepszego materiału, który idealnym materiałem wykończeniowym lub pomoże w rozbudowie. Co to właściwie jest i jak pomaga w tym pasek korkowy? 

Zasadniczo dylatacja to przestrzeń lub luka, która została celowo pozostawiona. Umieszczony między niektórymi częściami pomaga im lepiej wykonywać swoje funkcje. Jest to pomocne w sytuacji gdy chcemy spodziewamy się ewentualnych problemów podczas budowy lub zaraz po niej. 

Rozważając temat, można wyobrazić sobie tory kolejowe, które muszą mieć przerwę między nimi ze względu na zmiany temperatury w ciągu roku. Jest to spowodowane pęcznieniem się i ich kurczeniem się w różnych porach roku.


Paski dylatacyjne z korka podczas budowy


Jak dokładnie pomaga w tym pasek korkowy? Otóż ​​termiczne i wyciszające właściwości korka są świetnym dodatkiem do dylatacji. Nie tylko dlatego, że tworzą przestrzeń, która jest pomocna dla innych części domu, ale także nadają estetyczny wygląd. 

Dzięki prawidłowo umieszczonej listwie korkowej unikniesz pęknięć na ścianach lub na podłodze. Korek doskonale zapobiega trwałym uszkodzeniom, ponieważ nie pęka ani nie ślizga się. Nawet jeśli położysz na górze ciężki mebel, korek w pewnym momencie wróci do pierwotnego kształtu. 

Jeśli interesują Cię takie właściwości korka, możesz pomyśleć zarówno o podłodze korkowej jak i podkładzie korkowym. Podobnie działa korkowa rolka na ścianie.


Właściwości korka


Korek jest powszechnie stosowany w korkach do wina. A teraz pomyśl o winie: czy kiedykolwiek spotkałeś napój, który zmienił smak lub został w inny sposób uszkodzony, ponieważ użył korka? 

Prawdopodobnie nie. Oznacza to, że korek ma tak doskonałe właściwości i może służyć do przechowywania win lub innych napojów. Posiada również kilka innych ciekawych i unikalnych właściwości. 

Wiele osób chwali właściwości termiczne, co oznacza, że ​​korek zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, jednocześnie je odpowiednio izolując. Budowanie domu to świetna rzecz. To dosłownie najtańszy sposób na wykończenie go na budowie lub ocieplenie pomieszczenia. 

Jeśli nie jesteś pewien czy Twój pasek korkowy naprawdę działa zgodnie z przeznaczeniem i obawiasz się, że jest zbyt delikatny, zadzwoń do nas. Wspólnie przekonamy się, czy to rzeczywiście dobry materiał. Możesz także poszukać informacji lub obejrzeć filmy na YouTube o tym, jak prawidłowo używać izolacji korkowej.