Modne i oryginalne akcesoria wykonane z korka

06-10-2020

Czy wiesz, że akcesoria korkowe w domu są oryginalne i piękne? Istnieją również ekologiczne, wykonane z dębu korkowego lub Quercus suber. Jeśli chcesz, możesz zmienić swój dom o 180 stopni za pomocą modnych akcesoriów korkowych. Korek naturalny to nie tylko wszechstronny materiał izolacyjny i doskonała powłoka na ściany i podłogi.


Alternatywa dla tradycyjnej ściany


Rolki korkowe są całkowicie uniwersalne. Możesz ich używać jako arkusza korka w domu, w biurze czy w szkole. Służą jednak również jako izolacja budynku lub wygłuszenie ścian. Wykorzystywane są również jako materiał na uszczelki, przy produkcji sprzętu reklamowego oraz jako wysokiej jakości korkowa baza pod panele czy okładziny.

Wyjątkowe właściwości wałków korkowych doceniane są również podczas modelowania w konstrukcji makiet architektonicznych czy kolejowych oraz jako poduszki i maty korkowe do jogi czy fitnessu. Korek średnioziarnisty w rolce idealnie nadaje się do produkcji wszelkiego rodzaju powierzchni do przypinania informacji, reklam, biuletynów itp. Ze względu na dużą elastyczność, wysoką estetykę i dużą odporność na odpryski, korek średnioziarnisty stosowany jest jako korkowa tablica ogłoszeń, gablota i ekran reklamowy.


Tablica ogłoszeń


Możesz łatwo i bezpiecznie dołączyć dokumenty biznesowe do korka w biurze lub zdjęcia z wakacji w domu. W takim przypadku będziesz potrzebować rolki korkowej o grubości 5-10 mm. Rolki korkowe na ścianie o grubości 2-4 mm sprawdzą się, jeśli masz już miękki podkład, na który chcesz przykleić dekoracyjną warstwę korka.

Jako podłoże dla tak cienkiej rolki korkowej można użyć miękkiego porowatego filcu, styropianu lub kartonu. Jeśli jednak bardziej zależy Ci na grubości niż formacie korka, wybierz rolkę z korka o średniej ziarnistości, która ma więcej niż 10 mm grubości. Taką grubą rolkę korka można przykleić bezpośrednio do ściany lub innego podłoża lub użyć do wykonania podziałów korkowych między biurkami, które pełnią funkcję amortyzacji w miejscu pracy oraz jako praktyczny i łatwo dostępny duży arkusz korka.