Naturalnie i zdrowo - ćwicz jogę z korkiem

05-10-2020

Zastanawiasz się pewnie teraz, jaki jest związek między jogą a korkiem? Czy jeden z nich nie jest sportem, a drugi materiałem?  Możesz ćwiczyć jogę na materiale wykonanym z korka - czy to na podłodze korkowej, czy na macie korkowej. Dlaczego w ogóle miałbyś to robić? Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto ćwiczyć codzienną jogę na takiej podłodze.


Miękkość podłogi


Przede wszystkim mata czy podłoga korkowa są bardzo miękkie. Pomaga, gdy popełnisz błąd w pozie jogi i upadniesz na podłogę. Podłoga korkowa zmniejszy bolesne skutki upadku i nie zostanie trwale uszkodzona. Jest sprężysta i może stanowić dobrą platformę do codziennej praktyki jogi. Lepiej nie ryzykować złamania nogi lub zranienia kolana na tradycyjnej twardej podłodze. Oczywiście zawsze można dokupić matę do ćwiczeń, ale cała podłoga wykonana z korka jest wygodniejsza - zasięg maty nie będzie Cię ograniczał - a poza tym nie jest tak droga. W rzeczywistości jest to jedna z najtańszych wykładzin podłogowych.


Atrybuty wyciszające


Inną rzeczą dotyczącą podłogi korkowej lub rolek korkowych, która jest przydatna podczas ćwiczeń, jest to, że materiał korka ma całkiem dobre właściwości dźwiękochłonne. Umieszczony na podłodze lub przy ścianie, stłumi wszelki hałas, dając ci przestrzeń do spokojnej i samotnej medytacji. Żaden przypadkowy hałas nie będzie Ci przeszkadzał, a żaden krzyk nie przeszkodzi Ci w spokojnym wykonywaniu pozycji jogi. Czy to nie świetnie? Dlatego w klasie lub studiu nagraniowym stosuje się korek samoprzylepny lub ściany korkowe. Jak możesz sobie wyobrazić, w tych miejscach jest dużo hałasu, który możesz wyciszyc korkiem.

Właściwości termiczne


Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej? Może to trochę niewiarygodne, ale korek ma wiele cudownych właściwości. Oprócz tego, że jest miękki i cichy, zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, i oszczędza pieniądze, które normalnie wydawałbyś na ogrzewanie elektryczne. Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz ciepłego pomieszczenia do ćwiczeń. Czy nie powinno być zimno, ponieważ robi się ciepło podczas jogi? Cóż, pamiętaj, im więcej się pocisz, tym więcej tracisz kalorii i tym skuteczniejszy będzie trening przy mniejszym wysiłku. I nie jest dobrze, aby ciało uległo szokowi termicznemu, jeśli zrobi się ciepło w bardzo zimnym pomieszczeniu. Jak widać, korek faktycznie ma wiele zalet przy ćwiczeniu jogi ...