Oryginalna aranżacja mieszkania - korki ścienne

08-10-2020

Korek to bardzo wytrzymały materiał. Posiada właściwości antystatyczne; H. Nie przyciąga i nie pochłania kurzu, dlatego polecany jest alergikom i astmatykom.

Jest również łatwy do czyszczenia. Zawsze jest miły w dotyku. Nie przepuszcza ani nie absorbuje ciepła, dzięki czemu z powodzeniem można ją stosować do ocieplania pomieszczeń. Natura ponownie pokazuje swoje nieograniczone możliwości.

Ciepły dotyk natury - najłatwiej opisać wrażenie ściany pokrytej korkiem. Jego organiczna struktura przypomina nam, skąd pochodzi ten niezwykły materiał. To kora dębu korkowego, którego gaje są nieodłączną częścią portugalskiego krajobrazu. Majestatyczne drzewa zielone na tle błękitnego nieba - ten widok jest imponujący i niezapomniany.


Dotyk natury


Kora użyta do pokrycia ścian i podłóg pochodzi z drzew, które mają co najmniej 25 lat. Nie musisz samodzielnie wycinać dębów. Możesz swobodnie rosnąć. Istnieją nawet imponujące okazy 250-letnie.

Korek to prawdziwy dar natury. Żaden inny naturalny materiał nie łączy w sobie tylu zalet: korek izoluje termicznie i akustycznie, amortyzuje wstrząsy, jest elastyczny pod naciskiem, ale po zatrzymaniu wraca do poprzedniego kształtu, jest antystatyczny, odporny na wilgoć. Co ważne, wtyczka jest zachowana bez szkody dla środowiska naturalnego; Tę przetworzoną korę dębu korkowego usunięto z pnia rosnącego drzewa. Jest więc idealnym materiałem na wygodną i ekologiczną podłogę.


Charyzmatyczna dekoracja pokoju


Korek do dekoracji ścian to naturalna i absolutnie charyzmatyczna dekoracja pokoju. To wyjątkowe i praktyczne rozwiązanie, gdyż okładziny ścienne z korka poprawiają mikroklimat we wnętrzu, obniżają poziom hałasu w mieszkaniu i ocieplają ściany.

Ozdobna zaślepka na ścianę zabezpiecza powierzchnię przed zabrudzeniem nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak atria i korytarze. Z korkiem ściennym, jako niezwykle wytrzymałym produktem, możesz przez długi czas cieszyć się walorami estetycznymi i praktycznymi. Liczne zalety kołka rozporowego nadają personalizacji Twojego wnętrza nowe, niepowtarzalne znaczenie! Płytki można układać w suchych pomieszczeniach, takich jak salony, sypialnie czy pokoje dziecięce, a także w miejscach wilgotnych, takich jak kuchnie, łazienki czy sauny. Płytki korkowe tworzą niepowtarzalną dekorację mieszkań.

Dzięki bogactwu wzorów i zastosowanych technik kolorowania płytki można dobrać do każdego rodzaju wnętrza. Korek na ścianę to również praktyczne rozwiązanie - poprawia mikroklimat, obniża poziom hałasu, ogrzewa i zabezpiecza powierzchnię przed zabrudzeniem w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dziedzińce i korytarze. Montaż jest stosunkowo prosty, płytki korkowe przykleja się bezpośrednio do powierzchni ścian.