Podkład korkowy pod panele ? Zobacz jak wyciszyć każde pomieszczenie

2

Podkład korkowy pod panele ? Zobacz jak wyciszyć każde pomieszczenie


            Korek podkładowy to bardzo wdzięczny produkt, który zachwyca swoją uniwersalnością. Może znaleźć się na podłodze oraz ścianie, jako materiał właściwy lub jako podkład i techniczne wyciszenie pomieszczenia. Co więcej, ma także właściwości pozwalające na termoizolację podłogi. Dziś jego właściwości omówimy na przykładzie podkładu korkowego.


Po co nam podkład pod panele?


            Panele to wygodny sposób wykończenia podłoża w domach czy mieszkaniach. Są one praktyczne, łatwe w montażu, nie wymagają specjalistycznej konserwacji ani wiedzy. Tzw. pływająca podłoga jest szybka nie tylko na etapie montażu, ale także demontażu czy wymiany poszczególnych elementów. Jednak jest to podłoga niewygłuszająca, a więc potrzebuje dodatkowej warstwy materiału, która pomogłaby w komforcie użytkowania oraz zadbałaby o termiczną oraz akustyczną izolację podłogi.


Właściwości podkładu korkowego


            Podkłady na rynku są różne. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy, zawsze musimy kierować się jakością i właściwościami. Podkład korkowy pod panele łączy w sobie kilka cech, które doskonale sprawdzają się podczas kładzenia podłóg pływających.

  1. Izolacja termiczna ? Korek pod panele jest wykonany z wysokiej jakości kory dębu, a więc idealnie nadaje się do zimniejszych pomieszczeń. Jest sposobem na ich ocieplenie, zredukowanie powierzchni, przez które ucieka ciepło. Dzięki korkowi podłoga będzie przyjemnie ciepła, nawet na bose stopy.
  2. Wytłumienie ? wybierając matę korkową pod panele dbamy o konserwację i wytrzymałość podłogi. Dzięki miękkości i konstrukcji, korek techniczny reaguje na drgania, wygłusza podłogę i sprawia, że panele nie skrzypią pod nogami. Zwiększa to komfort ich użytkowania.
  3. Wytrzymałość ? podłoga pływająca, taka jak panele to inwestycja na lata. Jednak niewłaściwie dobrany podkład może skrócić jej żywotność. W tym przypadku powinniśmy sięgnąć po podkład korkowy, który jest bardziej wytrzymały i będzie nam służył latami.
  4. Wygodny i przyjemny ? podkład korkowy pod panele to nie tylko jakość wykonania. To także właściwości samego materiału, a więc odporność na absorbcję wody oraz działanie antyalergiczne. Zapobiega to szybszemu zużyciu się paneli.

Łatwość montażu i praktyczność


            Korek podkładowy jako wibroizolacja czy sposób na wyciszenie podłogi sprawdza się doskonale. Warto jednak zwrócić uwagę na łatwość jego zastosowania. Jego przycinanie i kładzenie jest niezwykle wygodne i nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi czy maszyn. Wraz z folią paroizolacyjną będzie stanowił idealną izolację akustyczną oraz termiczną podłogi, zadba o jakość paneli i nie będzie powodował przesunięć się podłoża. Dzięki szybkiemu montażowi, korek pod panele idealnie wkomponuje się w każde wnętrze, a jego atrakcyjna cena sprawi, że koszty przy kładzeniu podłogi nie wzrosną diametralnie.

            Podkład korkowy to sposób na izolację pomieszczenia, przeciwdziałanie skrzypieniu podłogi. Jest wytrzymały oraz ciepły, a więc przyjemny w użytkowaniu. Praktyczny wybór na każde podłoże.