Przytulne mieszkanie dzięki korkowi

08-10-2020

Planując remont mieszkania lub budowę domu myślimy o doborze materiałów do dekoracji wnętrz.

Wielu inwestorów czy architektów poszukuje oryginalnych produktów, które umożliwią stworzenie indywidualnych przestrzeni o wysokich wymaganiach technicznych jednocześnie. W tym przypadku warto pomyśleć o zastosowaniu korka, naturalnego surowca pozyskiwanego z kory korkowej.


Podłoga korkowa


Podłoga korkowa jest spokojna i ciepła. Urządzając sypialnię zastanawiamy się, jakich materiałów użyć, aby nadać wnętrzu niepowtarzalnego uroku, jednocześnie zapewniając komfort i wygodę.

Idealnym rozwiązaniem są korki ścienne i podłogowe o wielu niesamowitych właściwościach. Kiedy rano wstajemy z ciepłego łóżka, marzymy o postawieniu stóp na delikatnej, przyjemnej i miękkiej powierzchni. Dlatego wybierając podłogę do sypialni powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu korka, który jest materiałem ciepłym, miękkim i niezwykle wytrzymałym.

Podłogi korkowe zapewniają ogromny komfort. Dzięki swojej niezwykłej wytrzymałości amortyzuje nacisk stopy na podłoże, tłumiąc w ten sposób odgłos kroków. Powierzchnie korkowe są łatwe do utrzymania w czystości, a do codziennej pielęgnacji wystarczy woda z łagodnym detergentem. Oszczędza to czas i pieniądze na układaniu i polerowaniu podłóg.


Dekoracje ścienne


Korek oferowany jest w płytkach o grubości 3 mm do bezpośredniego przyklejenia do powierzchni ściany (rzadziej z pewnością znajdziesz ozdobne rolki z korkiem do układania jak tapety). Liczba dostępnych wzorów jest mniejsza w porównaniu z podłogami korkowymi. W ofercie dominują tradycyjne wzory w naturalnym brązowym kolorze.

Nie ma jednak przeciwwskazań do przyklejenia płytki podłogowej na ścianie, jeśli Ci się podoba. Korek na ścianę wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę, poprawia akustykę wnętrza i stanowi praktyczną ochronę powierzchni w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze czy wiatrołapy. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, wystarczy okresowo przecierać go wilgotną szmatką i przechowywać razem z pastą woskową.