Tablice korkowe do biura i nie tylko

02-10-2020

Jeśli spojrzysz na zdjęcia wielu biur lub pokoi, przekonasz się, że większość z nich ma coś w rodzaju tablicy korkowej. Przydają się zarówno w biurze jak i w  domu? Co takiego jest w płytach i rolkach korkowych? 

Biurowa tablica korkowa

Pracownicy biurowi uwielbiają tablice korkowe nie tylko ze względu na ich przyjazność dla środowiska, ale także za łatwość komunikacji. Przydają się, gdy chcesz przypiąć na nich rzeczy, czy to zdjęcia bliskich, czy notatki przypominające o ważnych rzeczach. To także ciekawe narzędzie informacyjne - możesz do niej przypiąć notatki ze spotkań lub dyskretnie przypominać swoim pracownikom, że muszą coś zrobić.

Rolka korkowa w gospodarstwie domowym


Mając rolkę korkową w swoim gospodarstwie domowym, możesz podzielić się miłością do członków rodziny i załączyć pod nimi listy zakupów lub listy rzeczy do zrobienia na dany dzień. Twoje dzieci będą nią zachwycone. Przypomnie ona  im o ważnych zadaniach domowych, terminach, tematach esejów i badaniach. Możesz tam również przypiąć ciekawe, motywujące lub zabawne cytaty. To naprawdę ciekawa koncepcja, dzięki której Twoje dziecko może wyrazić siebie w pokoju bez konieczności malowania ścian lub czegokolwiek, co mogłoby trwale zmienić pokój. Jest to szczególnie ważne, jeśli pokój jest wynajęty i nie można w nim dokonywać zbyt wielu zmian bez zgody właściciela.

Tablica korkowa w szkole


Jednym z największych zastosowań tablic korkowych jest sala lekcyjna. Tutaj nauczyciel może przypiąć pracę domową lub przypomnienia. Można ją również wykorzystać, aby uczniowie lepiej się poznali. Najczęstszym zajęciem w szkole jest pytanie uczniów o ich zdjęcia z bardzo wczesnego dzieciństwa. Przypnij je do tablicy i pozwól im odgadnąć, kto jest kim. Możecie się poznać i dobrze się przy tym bawić! Za pomocą tablicy korkowej można wykonywać wiele innych czynności.
Płyta lub rolka korka może być również przydatna do wielu innych celów. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie są jednymi z najlepszych produktów na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że są  przyjazne dla środowiska. To świetny sposób na edukację studentów lub pracowników w duchu ekologii i wyjaśnienie, dlaczego warto używać produktów przyjaznych dla środowiska. Nie wahaj się, kup już teraz tablicę korkową. Lepiej późno niż wcale!