Trwałe i praktyczne akcesoria z korka

08-10-2020

Korek naturalny to nie tylko wszechstronny materiał izolacyjny i doskonała powłoka na ściany i podłogi.

To także oryginalne i praktyczne dodatki takie jak akcesoria korkowe (portfele i torby korkowe, paski i odzież korkowa), a także nieszablonowe elementy dekoracyjne takie jak miseczki i doniczki korkowe, lampki korkowe, biżuteria czy pendrive'y.


Idealny prezent z korka


Korek w 90% składa się z powietrza, co czyni go bardzo elastycznym materiałem. Dzięki temu korkowi powstają niezwykłe akcesoria do codziennego użytku, a także wspaniałe ekologiczne urządzenia, które niewątpliwie mogą stać się wielką niespodzianką dla miłośników przyrody i ekologii. Akcesoria korkowe są idealne dla alergików, gdyż korek jako surowiec nie przyciąga kurzu i nie podrażnia błon śluzowych nosa ani dróg oddechowych.

Jest bezpieczny w kontakcie ze skórą, ponieważ nie powoduje alergii. Produkty z korka są bardzo trwałe, nie kruszą się, nie blakną i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Piękne akcesoria korkowe takie jak doniczki, parasole, świeczniki, podkładki pod mysz, ramki na zdjęcia czy breloki to z pewnością oryginalny prezent na każdą okazję.

Nieszablonowe elementy dekoracyjne wykonane z korka można wykorzystać na różne sposoby. Przede wszystkim sama świadomość, że produkcja korka w żaden sposób nie szkodzi środowisku, gdyż pochodzi on z samoregenerujących się drzew, jest argumentem przemawiającym za jego wykorzystaniem w wielu branżach.


Właściwości naturalne


Podczas użytkowania korek zachowuje się jak skóra naturalna. Pojawiają się na nim miękkie, naturalne zmarszczki. Dodatkowo korek jest niezwykle odporny na przebarwienia i ścieranie. Będzie to idealny, ekologiczny i na pewno oryginalny prezent, który zaskoczy nawet najbardziej wymagającą osobę.

Jest łatwy do czyszczenia i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Dodatkowo korek jest antyalergiczny, nie podrażnia skóry, błony śluzowej oczu czy nosa. Podkładki kuchenne na gorące dania, ozdoby świąteczne czy ręcznie robione talerze z korkami do wina ucieszą każdego miłośnika ekologii i rękodzieła.

Tablica korkowa w kształcie karty może być również dobrym pomysłem na prezent. Idealnie nadaje się do oznaczania nowo odkrytych miejsc przez każdego podróżnika. Te niezwykłe naturalne dodatki lub galanteria z pewnością się zmienią