Udekoruj ścianę korkiem bez kleju - korkiem samoprzylepnym

08-10-2020

Korek samoprzylepny podbije Twoje serce, jeśli cenisz proste, szybkie i bezproblemowe rozwiązania. Potrzeba łatwego i błyskawicznego montażu wygodnego złącza technicznego w dowolnym miejscu zaowocowała powstaniem korka z warstwą mocnego i trwałego kleju.

Samoprzylepne arkusze korkowe to standardowe arkusze korkowe pokryte warstwą samoprzylepną. Zastosowany klej jest bardzo mocny, dzięki czemu panele nadają się zarówno do gładkich, jak i lekko chropowatych powierzchni. Jeśli nie jesteś fanem tradycyjnego kleju lub wkrętów, z pewnością zainteresuje Cię nasz średnioziarnisty korek samoprzylepny.


Tablice korkowe na ścianie


Idealny do wszystkich typów powierzchni do przypinania informacji, ogłoszeń, biuletynów itp. Ze względu na dużą elastyczność, doskonałą estetykę i wysoką odporność na odpryski, panele z korka średnioziarnistego znajdują zastosowanie jako tablice, gabloty i ekrany reklamowe.

Montaż mat korkowych z naszą warstwą samoprzylepną jest szybki, czysty i łatwy. Wystarczy rozerwać folię ochronną i przykleić arkusz korka do wcześniej przygotowanego podłoża. Planując pokrycie korkiem większego obszaru pamiętaj o wyrównaniu krawędzi przed montażem - np. Ostrym nożem do tapet. Proste i gładkie krawędzie korkowe zmniejszają fugi między panelami i znacznie poprawiają efekt końcowy.


Problem z hałaśliwym sąsiadem?


Grubo ziarnista samoprzylepna zatyczka stanowi doskonałą izolację dźwiękową i cieplną. Płyta korkowa gruboziarnista ma większą gęstość w porównaniu do płyt drobnoziarnistych i średnioziarnistych. Jako warstwa dźwiękochłonna, szybko i wygodnie przyklejana bezpośrednio do ściany, unika się odgłosów powietrza docierających do nas za ścianą.

Jeśli ściana jest stosunkowo cienka, a hałas jest bardzo uciążliwy, wówczas należy rozważyć zastosowanie lekkiej konstrukcji składającej się z płyty korkowej 15-20 mm, szczeliny powietrznej lub wełny mineralnej oraz zamykającej płyty kartonowo-gipsowej lub OSB. W zdecydowanej większości przypadków zadowalające efekty dźwiękochłonności prowadzą do bezpośredniego przyklejenia grubego korka o grubości 10 mm do ściany.