Wycisz pokój za pomocą podkładu korkowego

08-10-2020

Hałas jest wrogiem ciszy i spokoju, a kiedy jego natężenie w domu przekracza twoją tolerancję, życie może zmienić się w prawdziwy koszmar. Ze względu na naturalne właściwości korka ten naturalny materiał doskonale sprawdza się jako pochłaniacz dźwięku, ponieważ jego komórki działają jak izolatory dźwięku.

Korek ogranicza przenoszenie hałasu i tworzy spokojne i spokojne środowisko; nie ma innego materiału, ani naturalnego, ani sztucznego, o wszystkich właściwościach, które są unikalne dla surowego korka. Lekki, odporny na gnicie, nietoksyczny, o dobrej kompresji i rozszerzalności, ognioodporny, nieprzepuszczalny, miękki i pływający. Oprócz tych niezwykłych właściwości, kora korka jest również zrównoważonym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska zasobem naturalnym.


Doskonała izolacja akustyczna


Kora korka jest „usuwana” z dębów korkowych w odpowiednich odstępach czasu bez uszkadzania drzew i pozwala na wzrost nowej kory w jej miejscu, tak aby przyroda nie została zniszczona, żadne drzewa nie zostały wycięte ani zniszczone, żadna flora i fauna nie zostały naruszone Z tego wyjątkowego surowca rozwija się cały przemysł. Kora korka może być zbierana regularnie z jednego drzewa - co 9 do 12 lat, łącznie do 12 razy.

Podkład izolacyjny do paneli z naturalnego korka jest produktem trwałym, dzięki czemu możemy zagwarantować, że posłuży znacznie dłużej niż podłoga. Wykonane są w tej samej technologii co standardowy korek w rolce, łącząc naturalne kruszywo korkowe z ekologicznym spoiwem, z tą jednak różnicą, że mają nieco mniejszą gęstość i bardziej porowatą strukturę poprawiającą parametry izolacyjne.


Trwały produkt


W przypadku podkładów gumowych stosowanych pod posadzki końcowe i wymagających podłoża o dużej gęstości do mieszanki kruszywa korkowego dodaje się odpowiednią porcję degranulatu gumowego. Podkład korkowy stosuje się na wszystkie rodzaje powierzchni, od podłóg pływających, np. B. zwykłe panele, parkiet i deski drewniane, dywany, linoleum, PCV do korka, kamień naturalny i płytki ceramiczne.

Wybierając produkty w 100% z naturalnego korka, przyczyniasz się do rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań, pomagając w ten sposób chronić nasze środowisko naturalne.