Zaproś naturę do swojego domu? Wyjątkowe akcesoria z korka

02-10-2020

Korkowy pokrowiec na telefon? Pasek z korka? Czy możesz sobie wyobrazić te rzeczy? Cóż, korek jest używany nie tylko do korków do wina!

Jest to również świetny materiał na wszelkie akcesoria korkowe. Najczęściej są to tablica korkowa lub rolka z korka. Jakie inne akcesoria są popularne? W przeciwieństwie do tego, co powszechnie wiadomo, w rzeczywistości na rynku dostępne są akcesoria wykonane z korka.


Podstawki pod herbatę z korka


Robisz swoim gościom herbatę czy kawę? Spróbuj postawić filiżankę na korkowej podstawce i podawaj swoim gościom. Tym sposobem stół nie nagrzeje się zbytnio lub nie zostanie trwale uszkodzony przez gorący napój.

Wynika to z doskonałych właściwości termicznych korka. Korek pozostaje nieuszkodzony a napój szybko nie traci ciepła Podobnie zachowuje się podłoga korkowa. Jeśli te właśnie cechy zrobiły na Tobie wrażenie, możesz zastosować podkład z korka także pod podłogę drewnianą.


Ergonomiczna podkładka pod mysz z korka


Dlaczego miałbyś zawracać sobie głowę używaniem taniej podkładki, która wysuwa się samemu po kilku tygodniach intensywnego użytkowania, skoro możesz kupić równie tanią oraz wysokiej jakości podkładkę z korka? Sprawdzi się idealnie dla zapalonego gracza, który chce się zrelaksować przy dobrej strategii lub strzelance.

Tablica korkowa


Warto wspomnieć, że tablica korkowa to  najpopularniejszy dodatek korkowy, który nigdy nie przestanie być przydatny. Jeśli jesteś dzieckiem, pomoże Ci zapamiętać abyś odrobił pracę domową.

Jeśli jesteś uczniem, możesz tutaj zapisać wszystkie notatki i plany lekcji. A jeśli jesteś już w pracy lub jesteś rodzicem, nadal znajdziesz inne zastosowanie dla tablicy korkowej. Jest ona tania, ekonomiczna i przyjazna dla środowiska, jak wszystko, co zostało zrobione z korka.

I chociaż korek wydaje się delikatnym materiałem, który można łatwo uszkodzić, w rzeczywistości jest lepszy niż większość materiałów. Jeśli położysz ciężki przedmiot na korku, może powstać na nim wgłębienie, ale zawsze potem wraca on do pierwotnego kształtu.

Z tego powodu deska korkowa jest zwykle najlepszym wyborem dla dzieci, ponieważ zawsze przypadkowo lub nieumyślnie uszkadzają one różne rzeczy, a deski korkowa nie da się łatwo zniszczyć. Jeśli chcesz uzyskać inny efekt, możesz rozważyć rolkę kleju lub rolkę korkową. Z łatwością można je przykleić do ściany i mogą one pełnić funkcję tablicy korkowej, poprawiając jednocześnie wyjątkowe właściwości termiczne i dźwiękochłonne korka.