Najlepsze inspiracje korkowe

09-10-2020

W tym trudnym momencie, gdy wiele osób pracuje zdalnie lub ma przestoje z powodu epidemii koronawirusa, zachęcamy do skorzystania z tego czasu i przyjrzenia się naszym przekrojowym inspiracjom dotyczącym korka, w którym pokazujemy zalety tego fascynującego materiału. chcą przedstawić możliwie kompleksowo.


Niewiele osób wie, ale od 1912 roku Glassberries Design Awards to coroczny konkurs na projekt opakowań. Koncepcja konkursu została zainspirowana cyklem życia szkła i opiera się na czterech filarach: solidnej tożsamości, kreatywności, innowacyjności i zrównoważonym rozwoju. Nagrody Glassberries Design Awards stanowią wyraźny wkład w innowacje i rozwój produktów w oparciu o cztery zasady: wzrost, czas wprowadzenia produktu na rynek, wzornictwo przemysłowe i ciągłe doskonalenie obsługi klienta.


Stale troszczy się o efektywność środowiskową i odpowiedzialność społeczną, wspiera edukację, społeczności lokalne i prowadzi aktywną politykę minimalizowania wpływu na środowisko.Dodatkowo prezentujemy projekt Cristiana Carvalho i Francisco Cardoso, w którym oczywiście znajduje się ciekawy korek do butelki z wieczkiem z naturalnego korka.


Korek w studiu nagraniowym


Ciekawym pomysłem na zastosowanie korka jest również dekoracja w postaci mapy świata, która coraz częściej wybierana jest przez świadomych ekologicznie klientów do ciekawej dekoracji, np. B. do pokoju dziecięcego, ale nie tylko. Taka mapa sprawdza się również w biurze lub po prostu jako element wystroju wnętrz, gdzie zapaleni podróżnicy mogą oznaczać flagami odwiedzane przez siebie miejsca.


Mało znany, ale popularny wśród znawców branży, odpowiednia grubość korka to popularny sposób na wyciszenie studia nagrań. Odważnie zastępuje piankę dźwiękochłonną i wydaje się być drugim najpopularniejszym zastosowaniem naturalnej izolacji akustycznej po mieszkaniu w bloku i konieczności wyciszenia ściany przed nieco głośniejszym sąsiadem.


Najczęściej stosowanymi naprzemiennymi materiałami są płyty korkowe, korek w rolce lub korek ekspandowany. Najczęściej stosowaną grubością jest korek 10 mm.


Nawet NASA korzysta z korka


Korek dekoracyjny bardzo często stosowany jest jako ozdoba na ścianach łazienki. Właściwe użycie zapobiega przedostawaniu się wilgoci, pleśni lub grzybów. Dzięki dużemu wyborowi kołków rozporowych każdy znajdzie wzór dla siebie. W naszym sklepie znajdziesz około 30 wzorów kołków rozporowych, które można zastosować nie tylko w łazience, ale także w sypialni, kuchni czy biurze


Joga to branża, dla której korek również ma wiele do zaoferowania. Kostki do ćwiczeń, maty lub pokrowce na maty to doskonała alternatywa dla produktów do jogi wykonanych z materiałów syntetycznych. Nie wspominając o tym, że są to wówczas produkty trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.


Jeszcze mniej znaną, ale równie ważną rolą korka jest izolacja promów i satelitów NASA. Jak podaje New York Times, olbrzymi zewnętrzny zbiornik paliwa promu kosmicznego Columbia jest częściowo izolowany 497 funtami korka pobranego z kory 225 dębów korkowych w Portugalii. Korek jest mieszany z innym materiałem, aby zaizolować 154-metrowy zbiornik, który przenosi zimny ciekły wodór i tlen dla trzech głównych silników promu. Zbiornik jest jedynym segmentem promu, który nie jest ponownie używany. Jest wyrzucany na wysokość 70 mil i rozpada się na Oceanie Indyjskim. Kapsuła została zbudowana przez Martin Marietta Corporation przy Bay Street. Louis w stanie Missouri. Firma kupiła korek za 45 000 funtów do wielu zewnętrznych zbiorników i licznych testów gleby.