Korek ekspandowany AGLOMERADO NEGRO 20mm- najchętniej kupowana grubość!

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 1065100
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24godz.
 • szt
 • Cena netto: 17,80 zł / szt 26,50 zł 21,90 zł / szt

Korek Ekspandowany 20mm- NAJCHĘTNIEJ KUPOWANA GRUBOŚĆ!

PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary: 1000mmx500mmx20mm

Gęstość: 170 kg/m3

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Temperatura pracy: od -180°C do + 120°C

tolerancja wymiaru +/-0,5 cm

 

 


Korek ekspandowany AGLOMERADO NEGRO 20mm


Korek Ekspandowanego 20 mm jest bardzo często używany jako materiał izolacyjny. Stanowi alternatywę dla styropianu oraz wełny mineralnej. Nasz korek jest w pełni naturalny, gdyż produkt wytwarzany jest z kory dębu korkowego. Produkt jest w 100% naturalny, nietoksyczny, odporny na grzyby i wytrzymały. Nie traci swoich charakterystycznych cech nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli użyjesz naszego korka ekspandowanego, nie będziesz musiał martwić się rozprzestrzenianiem się ognia. Nie wspominając o tym, że korek ekspandowany jest produktem samogasnącym.

Powstaje on poprzez wystawienie granulatu korkowego (bez żadnych dodatków) jednocześnie na działanie temperatury rzędu 335 °C i ciśnienia rzędu 0,5 Kg/cm2 w czasie 20 minut. W procesie tym dochodzi do ekspandowania granulatu korkowego, to znaczy wolne przestrzenie pomiędzy poszczególnymi granulkami są zamykane przez wydzielający się w tym procesie naturalny lepiszcz (suberynę), który łącząc ekspandowane granulki prowadzi do powstania bloków aglomeratu. Z bloków tych wycina się następnie płyty o wymiarach 1000 x 500 mm i grubości od 20 do 320 mm.

Materiał jest bezwonny i odporny na działanie owadów i gryzoni. Korek ekspandowany nie starzeje się oznacza to, iż utrzymuje swoje właściwości zachowując stabilność wymiarową  mimo upływu lat.  Ów korek zmniejsza rozchodzenie się dźwięków powierzchniowych i uderzeniowych. Do stosowania w temperaturach pomiędzy -180C° do +120C°. W przypadku pożaru, korek ekspandowany nie emituje toksycznych gazów. Materiał całkowicie przetwarzalny z możliwością ponownego użycia  w budownictwie. Korek posiada dobre właściwości dielektryczne powodując gromadzenie znacznie mniejszych ładunków elektrycznych niż syntetyczne materiały izolacyjne.


Możesz wykorzystać nasz korek jako:


 • Izolację termiczną i akustyczną ścian wewnętrznych i zewnętrznych,
 • Izolację akustyczną i termiczną stropów
 • Jako materiał izolacyjny do układania pod betonowe elementy wyrównujące,
 • Izolację termiczną i akustyczną zarówno dachów płaskich / spadzistych, jak i tarasów,
 • Izolację antywibracyjną urządzeń, obiektów i całych przestrzeni mieszkalnych,
 • Dekoracyjne wykończenie domków dla gadów

Najważniejsze zalety korka aglomerowanego to:


 • Niezmienność wymiarów, niezależnie od zmian temperatury i okresu użytkowania,
 • Bezpieczeństwo użytkowania
 • Ekologiczny materiał
 • Podczas spalania nie wydziela toksycznych oparów
 • Znakomite parametry izolacji akustycznej.
 • Odporność ogniowa: euro klasa E (EN 13501-1)

Aglomerado Negro


Korek Ekspandowany używany jest do izolacji termicznej i akustycznej. Pozwala na utrzymanie bezwładność termicznej budynków i ich wilgotności względnej (RH). Jest odporny na ogień oraz ma wysokie pochłanianie dźwięku. Tym samym użytkownicy naszego korka zredukują hałas w pomieszczeniu.

Korek Ekspandowany został stworzony z potrzeby recyklingu skrawków korka oraz mając na uwadze zwiększoną konsumpcję energii na świecie.

Producenci uznali Aglomerado Negro za najlepszą naturalną izolację stosowaną obecnie w budownictwie. Poprzez odpowiednio etapowe procesy mielenia i czyszczenia ziarna korka są prasowane i aglomerowane w wysokiej temperaturze. System ten pozwala komórkom korkowym zachować wszystkie swoje właściwości (żywe komórki wypełnione powietrzem, które umożliwiają zwiększenie objętości) i uczynić go najlepszym naturalnym izolatorem na świecie.

Zgodnie z rygorystycznymi testami przeprowadzonymi przez National Laboratory of Civil Engineering, Aglomerado Negro jest najlepszym absorbentem akustycznym i jest klasyfikowany w grupie M2 pod względem reakcji na ogień. Istnieją dowody na to, że jest to niechemiczny izolator, co w konsekwencji opóźnia rozwój płomieni. Płyty Aglomerado Negro są dobrym izolatorem termicznym (zarówno na zimno, jak i na ciepło), będąc jednocześnie doskonałym pochłaniaczem wilgoci. To niewątpliwie najlepszy materiał jeśli chodzi o regulację poziomu wilgoci w domu.

Według dostępnych danych technicznych, zastosowanie Aglomerado Negro zostało uznane za najlepszy sposób ocieplania i izolacji akustycznej. Można go stosować między ścianami lub na zewnątrz w systemie ETICS. Ponadto można go używać w suficie lub na dachu. Możesz go również używać między pokojami tego samego mieszkania. Ta metoda sprawdza się skutecznie również między różnymi apartamentami i pokojami hotelowymi. Oczywiście mówimy tutaj o NATURALNYM i biodegradowalnym izolatorze.


Polecamy również inne wymiary korka ekspandowanego.


Odwiedź nasze strony społecznościowe


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie wahaj się i skorzystaj z naszego czatu internetowego. Możesz również zapytać nas na naszym kanale na Facebooku. Można tam również znaleźć wiele ciekawych informacji o korku.

Nie zapomnij odwiedzić naszego kanału YouTube. Tam regularnie dodajemy wartościowe i interesujące filmy a także wiele ciekawostek z ciągle rozwijającej się i coraz popularniejszej na świecie branży korkowej.

Na koniec sprawdź naszą stronę na Pinterest, aby zobaczyć wspaniałe projekty DIY. Dodajemy najciekawsze rękodzieła korkowe ludzi z całego świata i wiele, wiele innych. Na Pinterest można znaleźć informacje, których nie ma w naszej witrynie ani na innych stronach mediów społecznościowych.


Podczas klejenia proszę pamiętać o smarowaniu krawędzi płyt, by uniknąć obkurczenia korka.