Panel akustyczny white 10mm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KOREX
  • Kod producenta: akustycznywhite
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 24h
  • sztuka
  • Cena netto: 28,29 zł / sztuka 34,80 zł / sztuka
  • 0.18 m2 ( 34,80 zł za 0.18 m2 )

Panel akustyczny white 10mm woskowany

PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary 600mmx300mmx10mm

Gęstość: 170 kg/m3

Współczynnik przewodności cieplnej: 0,037 - 0,040 W/mK

Ciepło właściwe: 1,67 Kj/Kg°C

Temperatura pracy: od -180°C do + 120°C

                                                                                         Zamów próbkę korka akustycznego ➡️

                                                                                            

Panel akustyczny white 10mm

 


Panel akustyczny white 10mm jest bardzo często używany jako materiał izolacyjny. Stanowi alternatywę dla styropianu oraz wełny mineralnej. Nasz korek jest w 100 % naturalny, wytwarzany jest z kory dębu korkowego,  nietoksyczny, odporny na grzyby i wytrzymały. Nie traci swoich charakterystycznych cech nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli użyjesz naszego korka ekspandowanego, nie będziesz musiał martwić się rozprzestrzenianiem się ognia, nie wspominając o tym, że korek ekspandowany jest produktem samogasnącym.

Ten rodzaj korka powstaje poprzez wystawienie granulatu korkowego na działanie temperatury i ciśnienia. Wskutek temperatury rzędu 335 °C i ciśnienia rzędu 0,5 Kg/cm2 w czasie 20 minut dochodzi do ekspandowania granulatu korkowego. To znaczy, że wolne przestrzenie pomiędzy poszczególnymi granulkami są zamykane przez wydzielający się w tym procesie naturalny lepiszcz (suberynę). Substancja ta łącząc ekspandowane granulki prowadzi do powstania bloków aglomeratu. Z bloków tych wycina się następnie płyty o wymiarach 1000 x 500 mm i grubości od 10do 60mm.

 Korek ekspandowany nie starzeje się oznacza to, iż utrzymuje swoje właściwości zachowując stabilność wymiarową  mimo upływu lat.  Ów korek  zmniejsza rozchodzenie się dźwięków powierzchniowych i uderzeniowych. Do stosowania w temperaturach pomiędzy -180C° do +120C°.

W przypadku pożaru, korek ekspandowany nie emituje toksycznych gazów. Materiał całkowicie przetwarzalny z możliwością ponownego użycia  w budownictwie. Korek posiada dobre właściwości dielektryczne powodując gromadzenie znacznie mniejszych ładunków elektrycznych niż syntetyczne materiały izolacyjne.

 


 

Podczas klejenia proszę pamiętać o smarowaniu krawędzi płyt, by uniknąć obkurczenia korka.