Panel korkowy natural

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 1127
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24 h
 • m2
 • Cena netto: 85,37 zł / m2 105,00 zł / m2

Podłoga pływająca zapewniająca najwyższy komfort i szybki montaż

Rozmiar (mm) Wykończenie
900 x 300 x 10 Naturalny lakier wodny

 


Panele korkowe Natural charakteryzują się niniejszymi cechami technicznymi:


 • są to bezklejowe panele podłogowe,
 • są łatwe w montażu dzięki systemowi click,
 • wymiary panela: 900 x 300 x 10 mm,
 • panele pokryte są 5-krotną warstwą specjalnie utwardzonego lakieru,
 • warstwa wierzchnia korka ma grubość 2,5 mm,
 • płyta HDF ma grubość 7 mm,
 • płyta izolacyjna ma grubość 1 mm.

Panele korkowe są produktem niezwykle trwałym i sprawdzonym w tysiącach pomieszczeń w ostatnich 20-30 latach. W związku z tym, że korek jest odporny na wodę, nie ma problemów z rozsychaniem się, jak to jest w przypadku parkietów drewnianych. Nietypowość wzorów paneli korkowych daje możliwość nadania wnętrzu eleganckiego wyglądu, połączonego z nowoczesnym, ekologicznym designem, który znajduje zastosowanie zarówno w domu jak i w biurze.


Do zalet paneli korkowych zalicza się:


 • trwałość,
 • elastyczność,
 • panele są ciepłe w dotyku,
 • sprężyste podczas chodzenia,
 • wygodne w utrzymaniu czystości,
 • antystatyczne,
 • przystosowane do ogrzewania podłogowego,
 • łatwe i szybkie w montażu,
 • wykonane z ekologicznego materiału,
 • izolacja cieplna,
 • izolacja dźwiękowa,
 • antyalergiczne.

OGÓLNE ZALECENIA


Klimatyzacja> Instrukcje układania


Zaleca się przechowywać deski podłogowe Design w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, co najmniej 48 godzin przed rozpoczęciem układania. Podczas instalacji utrzymuj temperaturę i wilgotność względną do poziomu zgodnego z warunkami, które będą obowiązywać, gdy pomieszczenie będzie zajęte. Przy niewłaściwej aklimatyzacji podłoga może się rozszerzać lub kurczyć po instalacji. Idealna temperatura w pomieszczeniu, w którym zostanie wykonana instalacja, wynosi 18 ° C (65 ° F), a wilgotność względna od 50 do 60%.


> Podłoga


Podłoże musi być równe, idealnie suche, płaskie i czyste. Różnice nie powinny przekraczać 3 mm co 3 metry. Design pływającą podłogę można montować na twardych powierzchniach, takich jak płytki ceramiczne, podłogi drewniane lub sprężyste wykładziny podłogowe. Nie należy instalować pływającej podłogi Design na dywanach lub innych miękkich podłożach. Na powierzchniach cementowych i płytkach ceramicznych lub na podłożach, na których możliwe jest podnoszenie się wilgoci, przed montażem na powierzchni należy ułożyć arkusz polietylenowy o grubości 0,2 mm. Zrolowane odcinki folii powinny zachodzić na siebie około 20 cm. Obróć folię w górę o 5 cm wzdłuż ścian i przytnij po zamocowaniu listew i profili.


> Planowanie instalacji podłogi


Konieczne jest dokładne zmierzenie pomieszczenia, pod kątem prostym do kierunku desek podłogowych. Deski podłogowe ostatniego rzędu powinny mieć minimalną szerokość 10 cm. Jeśli zajdzie taka potrzeba, deski podłogowe w pierwszym rzędzie można przyciąć na mniejsze rozmiary.

Pływająca podłoga Design nie powinna być przymocowana do podłoża.Powinny istnieć szczeliny dylatacyjne o grubości 10–15 mm do ścian i innych stałych obiektów, takich jak rury i ościeżnice. Istotne jest, aby podłoga mogła się rozszerzać i kurczyć bez żadnych przeszkód.

Jeżeli wymiary powierzchni podłogi, na których ma zostać umieszczona projektowa podłoga pływająca, są większe niż 10 metrów długości lub 8 metrów szerokości; w przejściach między dwoma pokojami i na asymetrycznych powierzchniach podłogowych konieczne jest zastosowanie dylatacji w instalacji podłogowej. Ponownie ważne jest, aby podłoga mogła się rozszerzać i kurczyć bez żadnych przeszkód, co oznacza, że złącza dylatacyjne nie powinny być szczelne, aby nie zapobiegać przesuwaniu się podłogi.

Najlepiej, aby dylatacje były przyklejone tylko z jednej strony, umożliwiając w ten sposób ruch podłogi. Należy unikać wtykowych kompensatorów, które zapobiegają temu ruchowi.

Deski najlepiej układać wzdłuż pomieszczenia lub w tym samym kierunku, w którym pada światło.
Przed montażem deski powinny być kontrolowane. Jeżeli deska ma wątpliwości co do wyglądu lub wymiaru, instalator nie powinien używać tego elementu. Podłoga designerska jest produktem naturalnym i należy oczekiwać zmian w kolorze lub strukturze, nie uznawanych za wadliwy materiał. Aby uzyskać przyjemną podłogę, wymieszaj deski z kilku kartonów. Materiał zainstalowany w określonym obszarze powinien, jeśli to możliwe, pochodzić z tej samej partii.> Bezklejowy montaż


Nasza projektowa podłoga pływająca jest przygotowana z wiązaniem na pióro i wpust, co pozwala nawet amatorom na pracę z tego rodzaju podłogą. Wykorzystujemy opatentowany UNICLIC®. To rewolucyjny system do montażu podłóg bez użycia kleju. Wykorzystuje pomysłową formę pióra i wpustu, aby połączyć panele ze sobą.
Proste połączenie każdego urządzenia za pomocą systemu nieużywanego jest główną zaletą, dzięki czemu bardzo proste i czyste jest korzystanie z naszej Designowej Podłogi Pływającej.


> Instalowanie podłogi


Zawsze wpasuj język w rowek. Ustaw panel do zainstalowania pod kątem 20-30 stopni w stosunku do już zainstalowanych paneli. Przesuwaj panel w górę i w dół, wywierając jednocześnie nacisk do przodu. Panele następnie klikną na miejsce razem. Zainstalowanie pływającej podłogi pozbawionej kleju pływającej podłogi będzie wymagało nieco większego nacisku niż systemy pływające klejone.
Gdy paneli nie można obracać względem siebie, można je również zamontować na płasko. Do tego potrzebny będzie młotek i specjalny klocek do gwintowania. Nie należy używać innego bloku do gwintowania, ponieważ może to spowodować uszkodzenie paneli.
Zacznij instalować podłogę w jednym rogu, najlepiej równolegle do najdłuższej ściany i zgodnie z kierunkiem padania światła.02

PIERWSZY RZĄD: Pierwszy panel powinien być umieszczony stroną z językiem w kierunku ściany. Aby zapewnić idealne połączenie dylatacyjne, należy odciąć języki przy ścianie. Teraz kliknij następny panel leżący płasko i za pomocą młotka i specjalnego bloku do gwintowania.
Zrób to dla pierwszego rzędu. Upewnij się, że wszystkie panele są idealnie dopasowane do siebie. Jest to niezwykle ważne przy instalowaniu kolejnych rzędów.
Ostatni panel pierwszego rzędu powinien zostać odpowiednio skrócony.

Minimalna długość panelu powinna wynosić 30 cm.


Nigdy nie zapominaj o dylatacjach 10-15 mm do ścian i innych stałych przedmiotów, takich jak rury i ościeżnice.


NASTĘPNE RZĘDY: Jeśli odcinek z poprzedniego rzędu ma więcej niż 30 cm, możesz go użyć. Jeśli nie, użyj nowego panelu, który należy wyciąć na środku.
Mocno przytrzymując rząd 1 na miejscu:


 1. Ustaw długi bok deski do zainstalowania pod kątem 20-30 stopni w stosunku do już zainstalowanych paneli. Przesuwaj panel w górę i w dół wywierając nacisk do przodu w tym samym czasie. Użyj bloku do gwintowania na długiej krawędzi, aby pomóc w prawidłowym zablokowaniu desek.
 2. Weź kolejny panel i dopasuj go do rowka jednego w poprzednim rzędzie, pozostawiając odstęp co najmniej 1 cm od krótkiego boku poprzedniego panelu. Naciskaj go, aż krótkie krawędzie pierwszych dwóch paneli drugiego rzędu zmieszczą się. Zainstaluj trzeci panel drugiego rzędu.
 3. Stosuj tę samą technikę, aż pierwsze dwa rzędy zostaną w pełni zainstalowane. Teraz dociśnij całą jednostkę do ściany i wypełnij szczelinę dylatacyjną (+/- 1 cm), używając bloków dystansowych.
 4. Kontynuuj aplikację, najpierw łącząc panel wzdłuż jego długiej krawędzi, a następnie wzdłuż krótkiego boku.
 5. Zawsze kładź ciężar (niektóre panele) na właśnie wykonanych połączeniach, aby je ustabilizować.

OSTATNI WIERSZ: Zwykle ostatni rząd wymaga, aby wszystkie deski były cięte wzdłuż. Szerokość ostatniego rzędu powinna wynosić co najmniej 10 cm. Uwaga: zmierz długość pomieszczenia przed instalacją i w razie potrzeby dostosuj szerokość pierwszego rzędu.


Użyj drążka, aby kliknąć długi bok. Krótki bok można połączyć za pomocą bloku do gwintowania.
Znowu nigdy nie zapominaj o niezbędnych szczelinach dylatacyjnych 10-15 mm do wszystkich ścian i innych stałych obiektów, takich jak rury i ościeżnice.


> Zakończ


Jedną z głównych zalet korzystania z systemu UNICLIC® jest to, że można natychmiast chodzić po podłodze po instalacji. Usuń wszystkie bloki dystansowe.
Zamocuj listwy przypodłogowe na przedłużonej folii polietylenowej. Pamiętaj, że musisz pozwolić podłodze rozszerzać się i kurczyć pod listwą przypodłogową, więc nigdy nie mocuj jej do samej podłogi. Listwy przypodłogowe należy przymocować do ściany, nie dotykając podłogi.03

Listwy przypodłogowe należy przymocować do ściany, pozostawiając 100 mikronów (0,1 mm = arkusz papieru) z dala od podłogi. Tylko w ten sposób podłoga może się prawidłowo rozszerzać i kurczyć.

Aby wypełnić szczelinę dylatacyjną wokół rur i wszelkich innych obszarów nieobjętych wykończeniem, użyj elastycznego uszczelnienia.


> Ogrzewanie podłogowe


Jeśli wdrożono jakikolwiek system ogrzewania podłogowego, w podłożu należy wziąć pod uwagę pewne zasady:
Należy pamiętać, że temperatura powierzchni podłogi nie może przekraczać 27 ° C (80 ° F).
Pamiętaj, że w miesiącach ogrzewania mogą wystąpić przerwy. Drobne szczeliny (do 0,2 mm lub 0,01 cala), bez odblokowywania elementów, nie są uważane za wadę.
Wilgotność względna od 50 do 60% jest uważana za idealny stan pomieszczenia. Unikaj suchego powietrza instalując nawilżacze i umieszczając rośliny domowe.


> Wilgoć


Podłogi pływające nie nadają się do wilgotnych lub stabilnych pomieszczeń, takich jak: łazienki, prysznice, sauny lub inne pomieszczenia narażone na nadmierne nawilżenie.

W przypadku montażu w kuchni należy podać dodatkową warstwę wykończenia uretanowego.


> Wskazówki dotyczące profilaktyki i konserwacji


Aby utrzymać podłogę z korka w doskonałych warunkach, możesz przestrzegać określonych procedur:


• Unikaj nadmiernej wilgoci na podłodze
• Konserwacja na mokro jest zabroniona
• Nie pozwól, aby woda długo pozostawała w łączeniach
• Nigdy nie używaj środków czyszczących zawierających składniki ścierne lub na bazie rozpuszczalników.
• Aby wyeliminować drobne cząstki brudu / żwiru, które działają jak papier ścierny i porysują każdą podłogę, odkurzaj albo zamieć je w razie potrzeby.
• Rozlany płyn należy natychmiast zetrzeć.
• Używaj dywaników do drzwi wejściowych i przed zlewem kuchennym. Unikaj gumowych podkładek lub innych niewentylowanych mat lub chodników.
• W kuchni użyj dywanu przed obszarami roboczymi, takimi jak piec i zlew, aby zapobiec miejscowemu przedwczesnemu zużyciu.
• Rozkład masy jest kluczowym czynnikiem zapobiegającym wcięciom. Wgniecenia powrócą z czasem, dopóki struktura komórkowa korka nie zostanie zerwana.


Listwy przypodłogowe należy przymocować do ściany, pozostawiając 100 mikronów (0,1 mm = arkusz papieru) z dala od podłogi. Tylko w ten sposób podłoga może się prawidłowo rozszerzać i kurczyć.


Aby wypełnić szczelinę dylatacyjną wokół rur i wszelkich innych obszarów nieobjętych wykończeniem, użyj elastycznego uszczelnienia.


> Ogrzewanie podłogowe


• Zainstaluj odpowiednie zabezpieczenia pod „nogami” mebli. Meble będą wymagały różnych rodzajów ochraniaczy, aby osiągnąć maksymalny rozkład ciężaru. Odporne podkładki, takie jak filc, elastyczna guma i ślizgacze z tworzywa sztucznego w kształcie spodka będą działać w przypadku większości mebli.
• Kółka do mebli powinny być odpowiednio szerokie. Pod krzesłami biurowymi należy stosować matę ochronną.
• Utrzymuj minimalną wilgotność 50% w pomieszczeniu. W razie potrzeby użyj nawilżacza.
• Okresowo sprawdzaj podłogę pod kątem oznak zużycia.
• Zapobieganie jest najlepszym sposobem na utrzymanie podłogi w dobrych warunkach. Jak tylko pojawią się pierwsze oznaki zużycia, należy nałożyć warstwę wykończenia uretanowego.
• Nigdy nie używaj taśmy ani innych klejów na powierzchni akrylowej.
• Długotrwały kontakt materiału zawierającego plastyfikator (np. Gumy, lateksu, tworzyw sztucznych itp.) Z lakierem może spowodować nieodwracalne zabrudzenie podłogi.


> Ekspozycja na światło słoneczne


Podłogi z korka mogą zmieniać kolor pod wpływem światła słonecznego. Kiedy dochodzi do ekspozycji na światło słoneczne, korek ma tendencję do blaknięcia. Aby zapobiec blaknięciu koloru korka, użyj zasłon lub innych systemów ochrony przeciwsłonecznej, aby zminimalizować efekt ekspozycji na słońce.


> Czyszczenie


Często zamiataj lub odkurzaj podłogę, aby uniknąć gromadzenia się cząstek ściernych. Kurz i brud są jak papier ścierny i mogą zniszczyć podłogę! Należy natychmiast go usunąć. Okresowe czyszczenie wykonaj z pomocą środka do czyszczenia podłogi z twardego drewna o neutralnym ph. Konserwacja na mokro jest całkowicie zabroniona! W razie potrzeby podłogę można zetrzeć na mokro odpowiednim środkiem czyszczącym.


> Konserwacja


Od czasu do czasu zaleca się pielęgnację w celu odświeżenia warstwy ochronnej. Najpierw wyczyść podłogę, a następnie nałóż cienką warstwę zalecanego środka do konserwacji.


> Renowacja


Większość dekoracyjnych wzorów z korka jest wykonana z cienkiego forniru laminowanego na podstawie z korka. Złe użytkowanie może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Długowieczność wykończenia zależy od natężenia ruchu i jakości pielęgnacji podłogi. Kiedy podłoga zaczyna wykazywać wzór ruchu i oznaki zużycia, nadszedł czas, aby odnowić wykończenie. Właściciel jest odpowiedzialny za ocenę, kiedy podłoga wymaga nałożenia kolejnej warstwy. Używaj tylko zalecanego lakieru uretanowego, aby podłoga wyglądała jak nowa i przedłużyła jej żywotność.


> Narzędzia i akcesoria


• Bariera wilgoci z polietylenu 0,2 mm (w razie potrzeby)
• Taśma klejąca
• Bloki dystansowe
• Młotek
• Blok spustowy
• Drążek do pociągania
• Miarka
• Piła
• Maska przeciwpyłowa
• Okulary ochronne
• Ołówek


 

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

Wymiary: 900 x 300 x 10 mm,

Pakowanie: 1,89 m2/paczka

wykończenie : lakier wodny

 Odporność termiczna EN 12667/0,1 (m2K)/W

 Redukcja dźwięków uderzeniowych EN 140/17 dB - 19 dB

Odporność na zarysowania EN 438-2/4 N / Stopień 3

 Odporność ogniowa DIN EN 13501/Cfl -sl

 Właściwości antypoślizgowe EN13893/DS