Podkład korkowy 8mm

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Kod: 17
 • Producent: KOREX
 • Kod producenta: 5907180649027
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24godz.
 • rolka
 • Cena netto: 189,02 zł / rolka 245,00 zł 232,50 zł / rolka
 • 5 m2 ( 46,50 zł za 1 m2 )

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Wymiary rolki: 1m x 5m x 8 mm,

 • Pakowanie: 1 rolka = 5 m2,

 • Wyciszenie: 22 dB,

 • Współczynnik przewodnictwa cieplnego: 0,053 W/mK,

 • Gęstość objętościowa: 180 - 200 kg/m3,


Podkład korkowy 8mm - Podkład izolacyjny z korka- niezawodna wydajność i technologia


Podkład korkowy 8mm jest wykonany przy użyciu doskonałej technologii. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Materiał oparty jest na naturalnym kruszywie korkowym i ekologicznym spoiwie.


Naturalne pochodzenie


Korek jest surowcem całkowicie naturalnym. Mieszkańcy Morza Śródziemnego pozyskują go z kory dębu korkowego. To sprawia, że ​​jest to najzdrowszy produkt na rynku. Jego produkcja oparta jest na naturalnych składnikach. Dlatego jest całkowicie neutralny dla organizmu ludzkiego i środowiska. Niestety nie można tego powiedzieć o innych bazach syntetycznych. Należy zauważyć, że proces pozyskiwania korka odbywa się bez uszkadzania drzewa, z którego jest pozyskiwany. Kilka lub kilka centymetrów kory odrywa się od grubego pnia i poddaje dalszej obróbce. Ta procedura jest przeprowadzana co 9-10 lat. Po zdjęciu kory drzewo regeneruje się i odbudowuje ją a ta zaczyna odrastać. Korek jest materiałem całkowicie antystatycznym. Oznacza to, że nie elektryzuje się i dlatego nie przyciąga kurzu. To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla alergików i astmatyków. Czy to samo dotyczy innych materiałów?


Izolacja Cieplna


Warstwa izolacyjna z korka posiada bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Jego współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,053 W / mK, co stawia go w czołówce najbardziej ognioodpornych materiałów izolacyjnych. Co ważne, korek nie traci swoich właściwości izolacyjnych w szerokim zakresie temperatur. W rezultacie może być używany w bardzo zimnych i bardzo gorących środowiskach. Korek uzyskał tę cenną właściwość dzięki swojej specyficznej strukturze komórkowej, która nie jest możliwa w sztucznych warunkach. Tkanka korka składa się z ogromnej liczby martwych komórek. Przestrzeń między nimi wypełniona jest gazem o składzie zbliżonym do powietrza. Zawartość gazu wynosi około 90% jego objętości. Dzięki temu korek doskonale izoluje wnętrze przed utratą ciepła. Dodatkowo w dotyku materiał jest przyjemnie ciepły, ponieważ nie pochłania ani nie przewodzi ciepła ludzkiego ciała, co przekłada się na komfortowe użytkowanie podłogi, pod którą zastosowano podłoże korkowe.


Izolacja akustyczna i wibroizolacja


Podkład akustyczny z korka to również doskonały sposób na izolację pomieszczeń od nieprzyjemnych dźwięków, hałasu i wibracji. Zastosowanie korka pod podłogą zmniejszy również odgłos kroków i pękanie podłogi, co z kolei poprawi komfort użytkowania mieszkania. Podłogi korkowe mają zdolność tłumienia dźwięków powietrza i uderzeń w bardzo szerokim zakresie.


Stabilność wymiarowa podkładu korkowego


Stabilność wymiarowa jest bardzo ważną cechą, szczególnie jeśli chodzi o materiały, które będą mocno obciążone. Podłoga korkowa gwarantuje taką stabilność. Dzięki temu grubość podłogi nie zmieni się po ułożeniu mebli. To wyraźna zaleta, która odróżnia korek od innych baz. Niedrogie materiały zwykle zmniejszają swoją grubość o 50-70% w porównaniu z oryginalnymi wymiarami.


Odporność na ogień i trwałość


Korek jest materiałem ogniotrwałym. Chroni pień drzewa przed przegrzaniem i wysokimi temperaturami występującymi podczas pożarów lasu. Korek w zetknięciu z ogniem spala się bez płomienia i dlatego nie stanowi zagrożenia pożarowego. Nie wydziela również toksycznych gazów pod wpływem ognia, dzięki czemu nie zanieczyszcza środowiska, a specjalna konstrukcja korka sprawia, że ​​surowiec jest również niezwykle odporny na uszkodzenia i ścieranie. To niezwykle ważna cecha, szczególnie wśród podkładów. Podłoga na nim położona ciągle pracuje i ważne jest, aby tarcie materiału o materiał stało się konieczne. Wysoki współczynnik tarcia podkładów korkowych oznacza, że ​​materiał ten wytrzyma dłużej niż wiele podłóg.


Lekkość korka i jej wpływ na mikroklimat wewnętrzny


Korek to niezwykle lekki materiał, który nie obciąża powierzchni, na których został położony. Powietrze stanowi 50% jego wagi. Dzięki temu korek jest pięciokrotnie lżejszy od wody, a dzięki swojej nieprzepuszczalności dla płynów jest całkowicie niezatapialny. Ludzie używali go już tysiące lat temu do produkcji boi i sieci rybackich. Korek na podłodze ma również zdolność stabilizowania wilgotności powietrza i wyrównywania temperatury. Dzięki temu mamy pewność, że mikroklimat w naszych wnętrzach będzie doskonały.


Podkład korkowy 8mm - Gdzie mogę go używać?


Podkłady korkowe są idealne do wszystkich rodzajów podłóg. Świetnie sprawdzą się pod podłogami z desek, paneli, linoleum i PCV, a także pod kamieniem czy płytkami ceramicznymi. Można go również zainstalować pod wykładziną, aby uzyskać efekt miękkiej i elastycznej podłogi.

Przy montażu korka polecamy folię paroizolacyjną z atestem CE, którą można kupić w naszym sklepie. 


Odwiedź nasze strony społecznościowe


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, nie wahaj się i skorzystaj z naszego czatu internetowego. Możesz również zapytać nas na naszym kanale na Facebooku. Można tam również znaleźć wiele ciekawych informacji o korku.

Nie zapomnij odwiedzić naszego kanału YouTube. Tam regularnie dodajemy wartościowe i interesujące filmy a także wiele ciekawostek z ciągle rozwijającej się i coraz popularniejszej na świecie branży korkowej.

Na koniec sprawdź naszą stronę na Pinterest, aby zobaczyć wspaniałe projekty DIY. Dodajemy najciekawsze rękodzieła korkowe ludzi z całego świata i wiele, wiele innych. Nasze materiały publikujemy również na korku. Na Pinterest można znaleźć informacje, których nie ma w naszej witrynie ani na innych stronach mediów społecznościowych.