Tapeta korkowa "NORMAL"

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 24h
  • rolka
  • Cena netto: 333,33 zł / rolka 410,00 zł / rolka

Tapeta korkowa " NORMAL" sprzedawana na pełne rolki


Tapeta Korkowa "NORMAL"


Przedstawiamy Państwu naszą nowość Tapetę Korkową "NORMAL"

Tapeta korkowa może stanowić znakomitą ozdobę wnętrza, gdyż wprowadza do niego ciepły klimat.

Zachwycają różnorodnością wzorów, kolorów i faktur. Dużą uwagę przykuwają piękne aranżacje .Wzory tapet korkowych inspirowane są najnowszymi trendami w modzie Tapeta korkowa ma wiele zalet: jest przyjemna w dotyku i ciepła, utrzymuje optymalną temperaturę i korzystny mikroklimat we wnętrzu. Jest także zdrowa dla domowników, odporna na wilgoć i  nieprzyciągająca kurzu. Jej walory docenią zatem alergicy. Tapeta korkowa sprzedawana jest na pełne rolki  7,5 m2 (10mx0,75m) .


  1. Definicja

Tapety korkowe składają się z papierowego nośnika, którego powierzchnia pokryta jest cienkimi plastrami z kory dębu korkowego . Niektórzy producenci tapet używają również granulatu korka z kory mielonej z azjatyckiego drzewa korkowego Amur lub z resztek produkcji korka. Ten rodzaj tapety z korka jest tańszy niż tapeta z okleiną korkową .

Istnieją również tapety imitujące wygląd oryginalnych tapet korkowych, które wyglądają łudząco podobnie do prawdziwego korka. Są to głównie tapety z włókniny .


  1. Produkcja

Tapetę z forniru korkowego produkuję się z obranej kory dębu korkowego (Quercus suber). Kora jest obierana ręcznie za pomocą specjalnych narzędzi. Obieranie nie ma wpływu na żywotność dębu korkowego, a jego kora odrasta.

Obrana kora jest sortowana, układana w stosy i suszona na zewnątrz przez co najmniej sześć miesięcy i bez kontaktu z ziemią. Po wyschnięciu kora jest gotowana na parze i wygładzana, aby można ją było później łatwo przetworzyć. Korek może następnie odpoczywać przez sześć do dziewięciu miesięcy, dzięki czemu tworzy unikalną strukturę komórkową poprzez naturalny proces dojrzewania i nadaje się do przetworzenia.

Następnie korę gotuje się w temperaturze nieco poniżej 100 ° C. Zmniejsza to stopień zanieczyszczenia, zwiększa elastyczność i objętość oraz zmniejsza gęstość. Następnie następuje ponowne suszenie i trwająca od dwóch do trzech tygodni faza stabilizacji, w której zmniejsza się wilgotność kory. Korek jest wówczas gotowy do dalszej obróbki i jest przekazywany do odpowiedniej produkcji zgodnie z nadanymi poziomami jakości. Do produkcji tapety z okleiną korkową stosowane są tylko poziomy jakości A i B.

Poszczególne kawałki forniru korkowego są układane według potrzeb i ręcznie klejone („laminowane”) na nośniku papieru. Tworzy to indywidualny wzór, więc każda tapeta z korka jest naprawdę unikatowa i niepowtarzalna!

Tapety z korka mają naturalny wygląd oraz są ciepłe i miękkie w dotyku. Różnice w strukturze i kolorze tapet są dość naturalne . Są to cechy jakości i autentyczności, a nie wada produkcyjna. Naturalne tapety z korka są dostępne w różnych odcieniach brązu.


  1. Właściwości i pielęgnacja

Naturalne tapety wykonana z korka to nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne walory. Ponieważ kora dębu korkowego składa się z wypełnionych powietrzem komórek, ma niską przewodność cieplną. W rezultacie tapety korkowe oferują doskonałą izolację termiczną i charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Nadają się szczególnie do izolacji termicznej , ale także do izolacji akustycznej.

Kolejną pozytywną cechą korkowych tapet jest to, że mają właściwości antybakteryjne, hipoalergiczne i antystatyczne - idealne dla alergików i astmatyków. Ponieważ nie przylegają do nich cząsteczki kurzu są bardzo łatwe w pielęgnacji. Tapet nie należy czyścić na mokro a w przypadku świeżych plam zalecamy czyszczenie lekko wilgotną szmatką.

Tapety korkowe są bardzo wytrzymałe, trudnopalne i odporne na światło, nawet przy stałym świetle. Niewielkie uszkodzenia spowodowane uderzeniami lub zarysowaniami nie są zauważalne w naturalnej strukturze korka.

Tapety z korka są przyjazne dla środowiska i są wykonane ręcznie bez użycia żadnych chemikaliów. Jeśli szukasz okładziny ściennej, która chroni środowisko i zdrowie, jednocześnie poprawiając klimat w pomieszczeniu i obniżając koszty energii, naturalna tapeta wykonana z korka to idealny wybór.


  1. Instalacja

W przeciwieństwie do podłóg z korka tapety nie są powlekane ani uszczelniane fornirem korkowym. Dlatego nie powinny być instalowane w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka lub kuchnia , ponieważ ich naturalny materiał pochłania wilgoć, a tkanina może puchnąć. Nadają się jednak doskonale jako pokrycia ścienne do salonów, sypialni i biur.

Tapetę korkową nakłada się podobnie do tradycyjnej tapety papierowej . Powierzchnia musi być sucha, czysta i gładka. Do cięcia zalecamy używanie nożyczek do tapet lub innego ostrego narzędzia tnącego. To sprawia, że ​​cięcie jest bardzo precyzyjne oraz pozwala uniknąć strzępienia krawędzi i pęknięć w cienkiej okleinie korkowej.

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Szerokość: 0,75m

Długość: 10 m

Grubość: 1 mm

Sprzedawana na pełne rolki 7,5 m2