Tapeta korkowa "SILVER"

 • Dodaj recenzję:
 • Kod producenta: 1430101
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 24h
 • rolka
 • Cena netto: 361,79 zł / rolka 445,00 zł / rolka

Tapeta korkowa "SILVER  "

sprzedawana na pełne rolki


Tapeta Korkowa "SILVER "


Przedstawiamy Państwu naszą nowość Tapetę Korkową "SILVER" ,z elementami w kolorze srebra. Kolor srebrny  pięknie "przebija" spod korkowego tła tworząc niepowtarzalny design.

Tapeta korkowa może stanowić znakomitą ozdobę wnętrza, gdyż wprowadza do niego ciepły klimat.

Zachwycają różnorodnością wzorów, kolorów i faktur. Dużą uwagę przykuwają piękne aranżacje .Wzory tapet korkowych inspirowane są najnowszymi trendami w modzie Tapeta korkowa ma wiele zalet: jest przyjemna w dotyku i ciepła, utrzymuje optymalną temperaturę i korzystny mikroklimat we wnętrzu. Jest także zdrowa dla domowników, odporna na wilgoć i  nieprzyciągająca kurzu. Jej walory docenią zatem alergicy.

Tapeta korkowa sprzedawana jest na pełne rolki  7,5 m2 (10mx0,75m) .


 1. Definicja

Tapety korkowe składają się z papierowego nośnika, którego powierzchnia pokryta jest cienkimi plastrami z kory dębu korkowego . Niektórzy producenci tapet używają również granulatu korka z kory mielonej z azjatyckiego drzewa korkowego Amur lub z resztek produkcji korka. Ten rodzaj tapety z korka jest tańszy niż tapeta z okleiną korkową .

Istnieją również tapety imitujące wygląd oryginalnych tapet korkowych, które wyglądają łudząco podobnie do prawdziwego korka. Są to głównie tapety z włókniny .


 1. Produkcja

Tapetę z forniru korkowego produkuję się z obranej kory dębu korkowego (Quercus suber). Kora jest obierana ręcznie za pomocą specjalnych narzędzi. Obieranie nie ma wpływu na żywotność dębu korkowego, a jego kora odrasta.

Obrana kora jest sortowana, układana w stosy i suszona na zewnątrz przez co najmniej sześć miesięcy i bez kontaktu z ziemią. Po wyschnięciu kora jest gotowana na parze i wygładzana, aby można ją było później łatwo przetworzyć. Korek może następnie odpoczywać przez sześć do dziewięciu miesięcy, dzięki czemu tworzy unikalną strukturę komórkową poprzez naturalny proces dojrzewania i nadaje się do przetworzenia.

Następnie korę gotuje się w temperaturze nieco poniżej 100 ° C. Zmniejsza to stopień zanieczyszczenia, zwiększa elastyczność i objętość oraz zmniejsza gęstość. Następnie następuje ponowne suszenie i trwająca od dwóch do trzech tygodni faza stabilizacji, w której zmniejsza się wilgotność kory. Korek jest wówczas gotowy do dalszej obróbki i jest przekazywany do odpowiedniej produkcji zgodnie z nadanymi poziomami jakości. Do produkcji tapety z okleiną korkową stosowane są tylko poziomy jakości A i B.

Poszczególne kawałki forniru korkowego są układane według potrzeb i ręcznie klejone („laminowane”) na nośniku papieru. Tworzy to indywidualny wzór, więc każda tapeta z korka jest naprawdę unikatowa i niepowtarzalna!

Tapety z korka mają naturalny wygląd oraz są ciepłe i miękkie w dotyku. Różnice w strukturze i kolorze tapet są dość naturalne . Są to cechy jakości i autentyczności, a nie wada produkcyjna. Naturalne tapety z korka są dostępne w różnych odcieniach brązu.


 1. Właściwości i pielęgnacja

Naturalne tapety wykonana z korka to nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne walory. Ponieważ kora dębu korkowego składa się z wypełnionych powietrzem komórek, ma niską przewodność cieplną. W rezultacie tapety korkowe oferują doskonałą izolację termiczną i charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Nadają się szczególnie do izolacji termicznej , ale także do izolacji akustycznej.

Kolejną pozytywną cechą korkowych tapet jest to, że mają właściwości antybakteryjne, hipoalergiczne i antystatyczne - idealne dla alergików i astmatyków. Ponieważ nie przylegają do nich cząsteczki kurzu są bardzo łatwe w pielęgnacji. Tapet nie należy czyścić na mokro a w przypadku świeżych plam zalecamy czyszczenie lekko wilgotną szmatką.

Tapety korkowe są bardzo wytrzymałe, trudnopalne i odporne na światło, nawet przy stałym świetle. Niewielkie uszkodzenia spowodowane uderzeniami lub zarysowaniami nie są zauważalne w naturalnej strukturze korka.

Tapety z korka są przyjazne dla środowiska i są wykonane ręcznie bez użycia żadnych chemikaliów. Jeśli szukasz okładziny ściennej, która chroni środowisko i zdrowie, jednocześnie poprawiając klimat w pomieszczeniu i obniżając koszty energii, naturalna tapeta wykonana z korka to idealny wybór.


 1. Instalacja

W przeciwieństwie do podłóg z korka tapety nie są powlekane ani uszczelniane fornirem korkowym. Dlatego nie powinny być instalowane w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka lub kuchnia , ponieważ ich naturalny materiał pochłania wilgoć, a tkanina może puchnąć. Nadają się jednak doskonale jako pokrycia ścienne do salonów, sypialni i biur.

Tapetę korkową nakłada się podobnie do tradycyjnej tapety papierowej . Powierzchnia musi być sucha, czysta i gładka. Do cięcia zalecamy używanie nożyczek do tapet lub innego ostrego narzędzia tnącego. To sprawia, że ​​cięcie jest bardzo precyzyjne oraz pozwala uniknąć strzępienia krawędzi i pęknięć w cienkiej okleinie korkowej.

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Szerokość: 0,75m

Długość: 10 m

Grubość: 1 mm

Sprzedawana na pełne rolki 7,5 m2