Klej do korka polimerowy 5kg Dw13

  • Dodaj recenzję:
  • Kod producenta: 1077
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • Cena netto: 31,54 zł / szt. 38,80 zł / szt.

Klej do korka 5 kg  polimerowy

Klej polimerowy jest klejem dyspersyjnym przeznaczonym do natychmiastowego montażu płytek i okładzin korkowych na ścianach we wnętrzach budynków.

Pod względem fizycznym stanowi mieszankę surowców mineralnych, dyspersji polimerowej, chemicznych dodatków modyfikujących oraz wody. Ma konsystencję gęstej pasty. Wiąże i twardnieje w wyniku odparowania wody z zaprawy – wiązanie jest procesem nieodwracalnym.

 

 

Jest wysokiej klasy klejem dyspersyjnym służącym do natychmiastowego montażu ściennych i podłogowych okładzin z korka w formie płytek, paneli, arkuszy.

Produkt ten cechuje przyczepność znacznie przewyższająca wymagania normy, niezwykła elastyczność charakterystyczna dla klejów polimerowych oraz biała barwa.

Stosować na wszelkie stabilne, typowe, suche, zagruntowane i czyste podłoża budowlane m.in.: tynk, beton, kamień oraz na podłoża drewniane/drewnopochodne i odkształcalne np. płyty G-K lub OSB, ocieplenia (styropian).

Podłoże musi być równe (nie stosować kleju do wyrównywania podłoża) stabilne a przede wszystkim suche i czyste.Nierówności podłoża nie powinny przekraczać 2mm na długości 2m.

Klej nakładać prosto z wiadra. Rozprowadzać pacą zębatą o wielkości zębów do 1-4mm.  W przypadku cienkich okładzin można stosować do nakładania kleju -wałek welurowy. Okładziny przykładać bezpośrednio na powierzchnię pokrytą klejem, a następnie docisnąć. Klej wiąże w  wyniku odparowania wody. Wiązanie to jest nieodwracalne.

 

 

W celu ponownego użycia szczelnie zamknąć wiadro. W celu uplastycznienia konsystencji zaleca się przemieszać produkt przed użyciem.W przypadku kiedy klej będzie bardzo gęsty należy go rozcieńczyć trochę  wodą.

Uwaga. Przy klejeniu płyt laminowanych i lakierowanych zaleca się wykonanie próby. Płytki korkowe wyjąć z opakowania przynajmniej 24 godziny przed klejeniem.

 

 

Dane techniczne:

Konsystencja: gęsta pasta

Kolor: od kremowego do jasno szarego (zależny od partii)

Klasa: D1

Temperatura aplikacji:  od +8st.C do +30st.C

 

 

Wydajność przy użyciu pacy o zębach: 1 mm – 0,6 kg/m2,

                                                             2 mm - 0,8 kg/m2;

                                                           4mm - 1,8kg/m2

 

Wydajność przy użyciu wałka –  0,5 kg/m2

 

Okres przydatności do użycia 12 miesięcy.

Czyszczenie narzędzi  – wodą bezpośrednio po użyciu.

Nie zawiera rozpuszczalników, praktycznie bez zapachu, niepalny.

Zalecenia BHP: Należy przestrzegać zwykłych zasad higieny pracy: w przypadku kontaktu ze skórą przemyć wodą; może wywoływać podrażnienia oczu; chronić przed dziećmi

 

PARAMETRY TECHNICZNE

Pojemność: 5kg

Zużycie kleju: przy użyciu wałka: 0,5 kg / metr kwadratowy

Kolor: biały

Konsystencja: Tiksotropowa pasta

 

Klej nakładać prosto z wiadra. Rozprowadzać pacą zębatą o wielkości zębów do 1-4mm lub wałkiem.

 

Przy cienkich okładzinach, np. do 3 mm nakładać wałkiem i od razu kleić.

Przy grubszych korkach : 4,5,6 mm paca zębata o zębie 2 mm będzie wygodniejsza.

natomiast 7,8,10mm - paca o zębach 3-4mm.